Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Forum organizacji pozarządowych w Przasnyszu

2016-10-18 12:39:00 (ost. akt: 2016-10-18 12:40:52)

Podziel się:

Federacja Ruch Organizacji na rzecz Społecznej Aktywności ROSA i Fundacja Przasnyska zorganizowała Forum Organizacji Pozarządowych Północy Mazowsza, które odbyło w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. W Forum wzięło udział blisko 70 społeczniczek i społeczników.

Forum odbyło się w ramach współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Miasto Przasnysz projektów „Wspólnie znaczy lepiej. Program wsparcia organizacji pozarządowych powiatów przasnyskiego, makowskiego i pułtuskiego realizowany w 2016 roku” oraz „Prowadzenie Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu”.
- Według wielu różnych badań północ Mazowsza jest białą plamą na mapie aktywności społecznej Polski. Wskazuje na to np. Lokalny Wskaźnik Rozwoju Społecznego (LHDI 2013) czy Monitoring Rozwoju Obszarów Wiejskich (MROW 2016). Na naszym terenie istnieją przecież jednak organizacje pozarządowe i nieformalne grupy mieszkanek i mieszkańców, w których działamy właśnie na rzecz zmiany społecznej. Pracując, często bez wynagrodzenia, w stowarzyszeniach, fundacjach, klubach czy kołach poprawiamy, ulepszamy, zmieniamy wspólnoty lokalne, w których żyjemy. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatów pułtuskiego, makowskiego, przasnyskiego, ciechanowskiego i mławskiego. Zaproszenie skierowaliśmy też do przedstawicieli samorządów działających na tym terenie – mówi Michał Helwak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB