Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Przecieka dach w zabytkowym kościele

2016-10-19 14:55:00 (ost. akt: 2016-10-19 14:53:03)

Podziel się:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Mateusza w Zielonej zwróciła się z wnioskiem o udzielenie dotacji na uszczelnienie pokrycia na zabytkowym kościele w Zielonej. Kościół wpisany jest do rejestru zabytków.

- Zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków należy przeprowadzić uszczelnienie pokrycia dachowego. Niepodjęcie prac remontowych będzie skutkowało naruszeniem konstrukcji budynku oraz może zagrozić osobom, które będą odwiedzały świątynie. Kościół ten stanowi jeden z najcenniejszych zabytków drewnianych architektury sakralnej na terenie Mazowsza – mówił Michał Szczepański, wójt gminy Krasne.
Rada zadecydowała, że udzieli jeszcze w tym roku dotacji na ten cel ze środków budżetu.
- Dotacja dla parafii Rzymsko- Katolickiej będzie wynosić 12 500 złotych. Za te pieniądze pokryjemy dziurę w dachu tak, aby deszcz, czy śnieg nie zalewał kościoła. To nie koniec działań. Zarówno parafia jak i sam konserwator włączą się w działania, aby uratować ten ważny zabytek na naszym terenie. Przygotowywana jest dokumentacja techniczna renowacji, za którą zapłaci konserwator. Nasza kwota pozwala zabezpieczyć pilne potrzeby – wyjaśniał na sesji wójt Michał Szczepański.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB