Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Kto zabrał ciepło z Domu Nauczyciela?

2016-10-19 15:18:00 (ost. akt: 2016-10-19 15:16:43)
Prezes spółdzielni Elżbieta Tyc - Chrzanowska zdecydowała się przyjść na sesję, bo otrzymuje groźby

Prezes spółdzielni Elżbieta Tyc - Chrzanowska zdecydowała się przyjść na sesję, bo otrzymuje groźby

Podziel się:

Od jakiegoś czasu na linii urząd gminy - Spółdzielnia Baszta w Krasnem coś zgrzyta. Potwierdzeniem tego była ostatnia sesja w Krasnem, na którą przybyła Elżbieta Tyc –Chrzanowska, prezes spółdzielni, która skarży się na groźby kierowane pod jej adresem. Wójt zapewnia, że to nie gmina, a być może zdenerwowani mieszkańcy.

Chodzi o wielką kotłownię należącą do spółdzielni, która dostarcza ciepło do bloków w Krasnem. Wójt twierdzi, że potencjał ciepłowni jest na tyle duży, że można do niej podłączyć inne budynki gminne, w tym budowaną właśnie halę sportową. To spowodowałoby obniżkę cen dla indywidualnego odbiorcy. Widziałby także możliwość podłączenia budynku Domu Nauczyciela, który w obecnej chwili jest zasilany w ciepło z kotłowni przy gimnazjum. Podczas budowy Hali sportowej okazało się, że trzeba zdemontować instalację ciepłowniczą, która prowadzi z gimnazjum do Domu Nauczyciela i poprowadzić ją w innym miejscu. Pewnie wszystko poszłoby sprawnie, gdyby nie fakt, że podwykonawca spóźnił się z dostarczeniem rur. Przez to mieszkańcy domu zostali odcięci od źródła ciepła na pewien czas. To z kolei spowodowało ich gniew i pretensje do urzędników oraz władz spółdzielni.

Prezes: "Otrzymuję groźby"


Elżbieta Tyc - Chrzanowska zdecydowała się przyjść na sesję, bo otrzymuje groźby. - Wpływają do mnie pogróżki i informacje, że jestem nieludzka – tłumaczy i wyjaśnia, że zgodziła się na podłączenie nowej hali do ciepłociągu, ale w przypadku Domu Nauczyciela tego zrobić nie może, bo nie posiada inwentaryzacji systemu ciepłowniczego tego budynku.
- Jeżeli ja puszczę ciepło pod ciśnieniem a instalacja jest stara, przerabiana, to zostanie rozkryzowany układ ciepłowniczy - twierdzi.

Nie było oskarżeń ze strony samorządu

Wójt widzi możliwość porozumienia się w tej sprawie. Dodał, że zgoda na podłączenie ciepłociągu do hali została podpisana 18 listopada 2015 roku. Odniósł się również do pogróżek w kierunku pani Tyc - Chrzanowskiej. Podkreślał, że nie było żadnych oskarżeń w stosunku do pani prezes ze strony samorządu. Wyraził też nadzieję, że jeszcze uda się porozumieć w tej sprawie.
- Jeśli mieszkańcy Krasnego zdadzą sobie sprawę z tego , że podłączenie budynków gminnych bez dodatkowego produkowania ciepła spowoduje spadek cen za ciepło, to miesięczne rachunki będą mniejsze. Spłacanie pieca to druga sprawa. Jako samorząd nie mamy możliwość pomocy w spłacie tej inwestycji - mówi Michał Szczepański.

Kotłownia do modernizacji?

Wójt obawia się, że jeżeli Dom Nauczyciela nie zostanie podłączony do kotłowni Baszty, to gmina stanie przed kolejnym problemem – modernizacji kotłowni w gimnazjum, albo konieczności zbudowania nowej.
- To dla mnie jest bez sensu – tłumaczył. I przepraszał za oskarżenia kierowane przez mieszkańców w stronę pani prezes. - Pani prezes jest już częściej na miejscu, nie ma problemów zdrowotnych, więc możemy rozmowy kontynuować i finalizować, bo ciepłociąg jest wpisany w projekt hali sportowej – zakończył temat wójt Szczepański.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #2093331 | 188.146.*.* 20 paź 2016 18:20

    Jestm ciekaw czy Pani Prezes miała inwentaryzację systemu ciepłowniczego budynku przy ulicy Komisji Edukacji Nardowej 1 w którym znajduje się Poczta i mieszka kilka rodzin wątpię by wogule był jakiś projekt tego przyłącza i instalacji CO tego budynku.Wtedy Pani Prezes nierobiła zbędnych ceregieli lecz wtedy w Gminie rządził inny Wójt i było wszystko cacy a teraz jest wszystko ble i jak to mówią ci którzy przegrali wybory"im jest gorzej tym jest lepiej".Widać że w Krasnym kampania wyborcza zaczyna ruszać

    ! - + odpowiedz na ten komentarz