Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Słodko-gorzkie święto nauczycieli

2016-10-21 08:42:51 (ost. akt: 2016-10-21 08:44:48)

Podziel się:

Nauczyciele z Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Przasnysz obchodzili Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Ale nadchodzące zmiany oświatowe sprawiły, że było to słodko-gorzkie święto.

- Ten rok szkolny to dla nas czas przełomowy. Zapowiadana przez obecny rząd reforma oświaty staje się faktem. Planowane zmiany budzą u większości z Państwa pewne obawy i wątpliwości. Musimy jednak zmierzyć się z tym, co nas czeka, choć przyszłość tej szkoły, kierunki jej rozwoju to dziś wciąż wielka niewiadoma - mówił Grzegorz Grabowski, dyrektor PG w Przasnyszu.
Wiele będzie zależało od decyzji władz lokalnych. Reorganizacja poniesie za sobą koszty osobowe, ale i finansowe.
Byłem na spotkaniu z minister Zalewską. Szkoły w Przasnyszu nie będą miały problemu z reorganizacją. My mamy bardzo dobrą sytuację. Ja sam nie będę o tym decydował. Powołam zespół, który zadecyduje o sposobie przejścia w nowe struktury oświatowe – zapewnił burmistrz Waldemar Trochimiuk.
Jak dodał w skład zespołu wejdą dyrektorzy, rady pedagogiczne i związki zawodowe.

Czas podsumowań
Dzień Edukacji Narodowej to także czas podsumowań i refleksji. W minionym roku szkolnym uczeń naszego gimnazjum uzyskał tytuł laureata Konkursu biologicznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Nasi reprezentanci triumfowali w konkursach na szczeblu powiatowym. Sukcesy odnosili także sportowcy.
- Dzisiejszy dzień to doskonała okazja do wyrażenia wdzięczności. Dziękując wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Publicznego Gimnazjum, pragnę wyróżnić osoby, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem w życie szkoły, osiągnęły wysokie wyniki w pracy z uczniem zdolnym, w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych – mówił Grzegorz Grabowski, dyrektor PG w Przasnyszu. Nagrody dyrektora Publicznego Gimnazjum otrzymało 27 nauczycieli. Spośród pracowników administracji i obsługi nagrody otrzymało 11 pracowników. Nagrody otrzymali: dyrektor szkoły i nauczyciele.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB