Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Kierował samochodem bez uprawnień

2016-10-21 15:38:00 (ost. akt: 2016-10-21 15:35:53)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: wm

Podziel się:

Policjanci z Krasnego zatrzymali jeżdżącego bez uprawnień 21-letniego mieszkańca gminy Czernice Borowe. Mężczyzna usiłował oszukać policjantów.

W środę (19.10) policjanci z Posterunku Policji w Krasnem pełniąc służbę na terenie Rostkowa w gminie Czernice Borowe zauważyli opla corsę, którego kierowca na widok jadącego radiowozu zjechał na pobocze i szybko przesiadł się na tylną kanapę pojazdu. Policjanci wylegitymowali mężczyznę którym okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Czernice Borowe, który nigdy nie posiadał prawa jazdy .Ponadto ustalono, że w ostatnim czasie był trzykrotnie karany mandatami za kierowanie pojazdami bez uprawnień, a także już wcześniej posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z uwagi na dotychczasowe zachowanie 21-latka policjanci odstąpili od postępowania mandatowego i sporządzili wniosek do sądu, który może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 0.14 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień nakładana jest kara grzywny. Istnieje również możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów, o czym decyduje sąd. Osoby, które wcześniej w drodze decyzji administracyjnej miały cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdem mogą być karane grzywną, ograniczeniem wolności albo pozbawieniem wolności do 2 lat. Oprócz tego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Przasnysz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB