Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Żółta kartka od wójta

2016-10-22 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-21 16:21:54)

Podziel się:

Mieszkańcy gminy Krasne od dwóch lat mają do dyspozycji pieniądze z funduszu sołeckiego. Jednak ostatnie spotkania w sprawie wykorzystania funduszy w niektórych sołectwach wykazały niskie zainteresowanie. Dlaczego mieszkańcy nie chcą wspólnie zdecydować, co potrzebne jest w ich wiosce?

W przyszłym roku kwota dostępnych środków w funduszu sołeckim wzrośnie z 250 tys. złotych do 270 tysięcy zł. Jak twierdzi wójt na bieżąco są realizowane wszystkie założenia wynikające z funduszu sołeckiego w kolejnych miejscowościach.
- Dziękuję za zaproszenie. Jestem po spotkaniach w sprawie funduszu na 2017 rok. Przyjechałem do każdej miejscowości, gdzie mnie zaproszono. Chciałem podziękować sołectwu Żbiki, Zielona, Rączki, Bartołdy. Tam była wyjątkowo duża frekwencja. Fundusz sołecki jest do dyspozycji mieszkańców, jednak frekwencja na niektórych spotkaniach była bardzo mała. Mieszkańcy muszą zacząć się interesować tym tematem, bo od 2015 roku sukcesywnie rośnie kwota przeznaczona na fundusz sołecki z 250 zł do 270 tyś w przyszłym roku . Są to środki wydatkowane na państwa potrzeby. Przyznaję żółtą kartkę za zainteresowanie się funduszami sołeckimi – mówił Michał Szczepański, wójt gminy Krasne.

Kłótnia lepsza niż brak zainteresowania
Do 2015 roku w gminie Krasne nie było funduszu sołeckiego. Mieszkańcy muszą się nauczyć, że mogą wspólnie decydować o tym, co trzeba zrobić na ich terenie.
- Jest mi przykro, jak na spotkaniu widzę 5 osób. Ja i pan sołtys poświęcamy swój czas. We wrześniu wracałem do domu już po 21, milej jest, gdy rozmawia się z większą grupą osób. To są pieniądze wydatkowane z budżetu na państwa potrzeby. Z uprzejmości rady przywożę pieniądze. Wykorzystujcie je. Nawet gdybyście mieli pokłócić się przy tych funduszach, to taka kłótnia jest lepsza niż brak zainteresowania. W niektórych miejscowościach nie było nawet jednej osoby z każdego domu – powiedział wójt.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB