Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

"Grunt na Medal" za strefę inwestycyjną w Chorzelach

2016-10-25 12:29:48 (ost. akt: 2016-10-25 12:30:57)

Podziel się:

Podstrefa w Chorzelach najlepiej przygotowanym terenem inwestycyjnym na Mazowszu - uznała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. O tytuł najbardziej atrakcyjnej działki inwestycyjnej w każdym województwie przez blisko pół roku walczyły 142 gminy, które zaprezentowały łącznie 179 ofert. Wśród nich znalazło się Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, które otrzymało nominację za podstrefę w Chorzelach.

W Warszawie podczas gali "Grunt na Medal" prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Tomasz Pisula, wspólnie z marszałkami województw i kierownictwem Centrów Obsługi Inwestora, wręczył nagrody wojewódzkim zwycięzcom konkursu, który odbywał się pod honorowym patronatem wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego oraz Związku Województw RP.

Jedno województwo, jedna działka
Jednym z etapów konkursu było spotkanie z przedstawicielem gminy, które miało symulować wstępne rozmowy z potencjalnym inwestorem. Na to zadanie samorządowcy mieli tylko godzinę. Po zweryfikowaniu stopnia przygotowania wszystkich terenów pod przyszłe inwestycje komisja konkursowa wytypowała jedną, najlepszą działkę w każdym województwie, czyli wojewódzki "Grunt na Medal".

Od 5 do 90 ha
W tegorocznym gronie zwycięzców dominują działki do 5 hektarów - jest ich aż siedem. O inwestorów starają się również gminy z większymi terenami. Wśród tegorocznych laureatów „Gruntu na Medal” są trzy działki od 5 do 10 hektarów: teren w Sieradzu (łódzkie), w Krapkowicach (opolskie) oraz w Końskich (świętokrzyskie). Aż jedna czwarta inwestorów pyta PAIiIZ o takie działki. W gronie zwycięzców znalazło się również 5 gruntów o powierzchni przekraczającej 10 hektarów, w tym dwa - w gminie Strzelin na Dolnym Śląsku oraz w Chorzelach z Mazowsza - których powierzchnia przekracza 90 hektarów.

Szansa na lukratywny kontrakt
Wszystkie wyróżnione „Grunty na Medal” trafią do Bazy Ofert Inwestycyjnych prowadzonej przez PAIiIZ i będą oferowane w pierwszej kolejności polskim oraz zagranicznym inwestorom, którym pomaga Agencja. „Grunt na Medal” to przepustka do lukratywnego kontraktu - zaznacza prezes PAIZ. Statystyki agencji pokazują, że już ponad połowa z dotychczasowych zwycięzców konkursu zyskała inwestora. - Zwłaszcza dla gmin z obszarów, gdzie pozornie rzadziej sięga wzrok inwestorów, jest to szansa, której nie wolno przeoczyć - dodaje prezes.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB