Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Klienci szturmują bank!

2016-10-27 15:45:39 (ost. akt: 2016-10-27 15:47:46)

Podziel się:

Prawdziwe oblężenie przeżywa w ostatnich dniach Bank Spółdzielczy w Ciechanowie Oddział w Przasnyszu. Powód? Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła w stosunku do banku postępowanie administracyjne, którego konsekwencją może być ustanowienie w tej instytucji zarządu komisarycznego. Klienci ruszyli więc do banku po swoje oszczędności.

Bank Spółdzielczy w Ciechanowie ma swój oddział także w Przasnyszu. I do nich dotarły ostatnie pogłoski o kondycji banku. Zaniepokojeni ostatnimi informacjami klienci zaczynają więc wypłacać pieniądze ze swoich kont, likwidują lokaty.
- W środku cała sala jest wypełniona ludźmi. Większość chce wypłacić pieniądze, które trzyma w tym banku - relacjonuje jeden z klientów.
Niechętnie mówią o sytuacji, która ich zastała. Nie bardzo rozumieją, co się dzieje. - Tak naprawdę słyszałem o tym komunikacie KNF, mam lokatę i poradzono mi, aby wypłacić te pieniądze i przenieść do innego banku. Jednak dziś jest tam straszny tłum, myślę, że spróbuję jutro – mówi jeden z oczekujących w kolejce klientów.

Pieniędzy starczy dla wszystkich

Panuje wśród nich spora obawa o pieniądze zgromadzone na kontach. Jednak nowy prezes Banku Spółdzielczego w Ciechanowie zapewnia, że pieniędzy starczy dla wszystkich, ograniczenia wypłat gotówek mogą dotyczyć jedynie wysokich sum.
- W przypadku transakcji bezgotówkowych natomiast nie ma i nie będzie żadnych problemów – zapewnia nasz rozmówca.
I podkreśla, że ciechanowski bank ma płynność finansową. Jego zdaniem nagły „szturm” na oddziały banku jest spowodowany między innymi informacją o upadku Banku Spółdzielczego w Nadarzynie. - W brzmieniu są to bardzo podobne nazwy, ale my jesteśmy zupełnie innym bankiem, zupełnie inną placówką i nie mamy z tamtą nic wspólnego – argumentuje Andrzej Kopeć.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB