Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Uwaga będą nowe zakazy zatrzymywania się przy cmentarzach

2016-11-01 06:00:00 (ost. akt: 2016-10-31 15:07:48)

Podziel się:

Przasnyscy policjanci tradycyjnie jak każdego roku, będą realizowali działania prewencyjno- kontrolne „ZNICZ 2016”. W tym okresie na drogach naszego powiatu spodziewany jest wzrost natężenia ruchu szczególnie w rejonie cmentarzy. Od 28 października do 2 listopada zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na terenie Przasnysza.

W związku z obchodami Wszystkich Świętych od 28 października do 2 listopada z uwagi na wzrost natężenia ruchu drogowego może dochodzić do utrudnień w płynnej jeździe , szczególnie w okolicy cmentarzy. Wobec kierujących pojazdami z nadmierną prędkością oraz popełniających wykroczenia względem pieszych policjanci będą stosować zasadę „ZERO TOLERANCJI”, a w uzasadnionych przypadkach będą zatrzymywać uprawnienia do kierowania.

Kierowcy muszą dostosować się do zmian organizacji ruchu w rejonach cmentarzy na terenie Przasnysza.

Na czas akcji zostanie wprowadzony całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów na jezdni i chodniku przy ul. Baranowskiej i Ostrołęckiej w Przasnyszu. Umieszczone zostanie oznakowanie – znak B-36 z tabliczką T-25 wskazującą stosowny odcinek.

W dniu 1 listopada przy cmentarzu w Karwaczu parkowanie pojazdów będzie możliwe na Strefie Gospodarczej, naprzeciwko cmentarza.


Szczególnie w tych dniach, piesi uczestnicy ruchu wybierając się po zmroku na cmentarze poza terenem zabudowanym powinni pamiętać o obowiązkowym używaniu elementów odblaskowych.

Podczas działań policjanci będą prowadzili kontrole samochodów ciężarowych o dmc powyżej 12 ton w zakresie zasadności wykonywania przejazdów podczas obowiązujących ograniczeń w ruchu tj.:

· w dniu 31.10 w godz. 18:00- 22:00

· w dniu 01.11 w godz. 08:00- 22:00

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB