Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Włamywacze grasują. Bądź czujny!

2016-11-01 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-31 15:41:49)

Podziel się:

W ostatnim czasie na terenie powiatu przasnyskiego i powiatów ościennych nasiliły się kradzieże z włamaniem do mieszkań. Złodzieje kradną najczęściej pieniądze i biżuterię. Do mieszkań wchodzą wyłamując zamki w drzwiach wejściowych. Apelujemy, aby nie pozostawiać niezabezpieczonych cennych przedmiotów w widocznym miejscu i zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia.

W ostatnim okresie w Przasnyszu, Ciechanowie, Mławie i Makowie Mazowieckim coraz częściej policjanci odnotowują kradzieże z włamaniem do mieszkań. Do kradzieży dochodzi w porze dziennej. Złodzieje to przeważnie młodzi ludzie nie działający pojedynczo , obserwują mieszkania i wybierają takie do których ich zdaniem łatwo się dostać, wyłamując zamki podklamkowe w drzwiach wejściowych . Przeszukują szybko całe wnętrze i zabierają albo te rzeczy, które łatwo potem upłynnić, albo takie, na które otrzymali uprzednio zamówienie jednak przeważnie kradną biżuterię i pieniądze.

Nie ma, niestety niezawodnych sposobów uniemożliwiających włamywaczom dostanie się do naszego domu lub mieszkania. Można tylko piętrzyć przeszkody, które znacznie utrudnią ich działania, a może nawet skutecznie zniechęcą. Możemy podjąć wiele środków zapobiegawczych poprawiających bezpieczeństwo naszego domu i mieszkania . Podczas naszej nieobecności oraz w porze nocnej zawsze zamykajmy domy i mieszkania.

Dopilnujmy , aby okna i drzwi oraz okienka piwniczne były w dobrym stanie i posiadały sprawne mechanizmy zamykające. Pilnujmy swoich kluczy, aby nie wpadły w ręce złodzieja. Uważajmy na kręcących się w pobliżu domu i bloku ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienia naszego lub sąsiadów, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne Policji , gdyby do włamania doszło. Współdziałajmy z sąsiadami. Zwracajmy uwagę również na ich mieszkania i domy . Podczas ich nieobecności interesujmy się ludźmi przebywającymi w pobliżu ich mieszkań i posesji. Zwracajmy uwagę na hałasy i niecodzienne odgłosy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB