Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Firmy rezygnują, banki nie chcą udzielać kredytów

2016-11-01 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-31 15:57:18)

Podziel się:

Wojewoda Mazowiecki konsekwentnie odmawia wyrażenia zgody na sprzedaż własności działek w strefie gospodarczej w Sierakowie koło Przasnysza. Polityczny impas w sprawie strefy trwa. W piątek na sesji rozgorzała dyskusja na ten temat.

Starosta nie krył rozczarowania tą sytuacją. We wtorek 26 października w Warszawie odbyło się spotkanie z wojewodą i wicewojewodą, na którym omawiano sytuację, w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy. Jednak różnica zdań zakończyła się kłótnią i spotkanie nie przyniosło żadnego rozstrzygnięcia. Impas w sprawie działek w sierakowskiej strefie nadal trwa. Poinformował o tym na sesji starosta przasnyski.
- Prawdopodobnie straciliśmy już jedną dużą firmę, która miała zamiar zatrudnić ok. 300 osób. Firma ta wygrała przetarg na kilka hektarów, ale nie chce przystąpić do aktu notarialnego bez gwarancji możliwości zakupu gruntów na własność. Firma twierdzi, że woli stracić wadium niż umowę z bankiem, który żąda własności gruntów, a nie użytkowania wieczystego - mówi Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski.

Więcej w papierowym wydaniu Kuriera

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB