Poniedziałek, 26 czerwca 2017. Imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny

Mazowsze traci snajperów i fotel lidera

2016-11-03 14:18:35 (ost. akt: 2016-11-03 14:26:23)

Mazowsze Jednorożec zremisowało 1-1 z Konopianką Konopki wyjazdowy mecz rozegrany w ramach 12 kolejki A-klasy ciechanowsko – ostrołęckiej na sztucznym boisku w Ciechanowie. Gola dającego jeden punkt zdobył dla jednorożan Marcin Jabłoński.

Mazowsze spadło na drugie miejsce w tabeli A-klasy, ale ma tyle samo punktów (29), co liderujący Orzeł Sypniewo. Bezpośredni mecz tych zespołów w drugiej kolejce wygrali 3-2 gracze Orła i to oni zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli. W niedzielę o godzinie 14.00 Mazowsze podejmie na własnym stadionie Kurpika Kadzidło.
Gospodarze od początku nastawili się na murowanie własnej bramki i grę z kontry. Mazowsze nie miało pomysłu na sforsowanie oporu miejscowych, którzy groźnie kontratakowali i w pierwszej części gry stworzyli sobie więcej sytuacji pod bramką Mazowsza. W jednej z akcji obrońca Mazowsza faulował zawodnika gospodarzy w polu karnym i po strzale z jedenastu metrów miejscowi prowadzili do przerwy 1-0. W drugiej połowie Mazowsze ruszyło zdecydowanie do odrabiania strat. Po świetnie rozegranym rzucie rożnym gola na 1-1 zdobył Marcin Jabłoński. Piłkarze grającego trenera Artura Piotraka całkowicie zdominowali rywali, ale mieli pecha. Najpierw boisko musiał opuścić najlepszy strzelec całej A-klasy Daniel Skała, który ma na koncie już 23 gole. Snajper Mazowsza nieszczęśliwie dostał piłką w twarz i odkleiła mu się siatkówka w oku. Czeka go zabieg i przerwa w grze. Potem kontuzji uległ drugi z napastników Adam Grabowski i Mazowsze musiało radzić sobie bez typowego atakującego. Pod koniec rundy jednorożanie mają kłopot w ofensywie. Oprócz Skały i Grabowskiego, około czterech tygodni będzie pauzował również Bartosz Wilga, strzelec 9 goli w lidze, który skręcił staw skokowy.