Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

W imię dobra... własnego!

2016-11-04 08:38:16 (ost. akt: 2016-11-04 08:40:24)

Podziel się:

Konflikt na linii dyrekcja Szkoły Podstawowej w Chorzelach - Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach trwa. Obie strony uzasadniają swoje posunięcia rzekomą troską o dobro dzieci i uczniów. Jednak interpersonalne animozje są tu bardzo wyraźne i to one spowodowały, że „dobro uczniów” stało się tylko tłem dla konfliktu. Tymczasem rodzice mówią dość i domagają się lepszych warunków dla swoich dzieci, które zostały jakby zapomniane w tej całej historii.

Przedstawicielki grona rodziców, których dzieci uczęszczają do SP w Chorzelach złożyły oficjalną petycję do Urzędu Miasta W Chorzelach.
- Jako reprezentanci wszystkich rodziców dzieci, które uczęszczają do chorzelskiej podstawówki wyrażamy swoje ogromne niezadowolenie z powodu nierównego traktowania uczniów naszej szkoły w stosunku do publicznego gimnazjum. W szkole podstawowej uczy się obecnie 309 uczniów w 16 oddziałach klasowych, a do dyspozycji mamy tylko 12 izb lekcyjnych. Natomiast w gimnazjum jest około 160 uczniów w 8 oddziałach i aż 16 sal lekcyjnych. Problemy lokalowe w naszej szkole ciągną się od kilku lat i corocznie w ramach porozumienia pomiędzy dyrektorami obu szkół udostępnia się naszym dzieciom kilka sal lekcyjnych – mówią przedstawicielki Rady Rodziców.
Mimo że petycja trafiła do urzędu miasta kilka tygodni temu, temat na sesji rady nawet się nie pojawił.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB