Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Ekologiczny projekt za 8 milionów złotych

2016-11-05 08:00:00 (ost. akt: 2016-11-04 08:51:52)

Podziel się:

Instalacje solarne, instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła. Z takich ekologicznych rozwiązań może skorzystać ponad 300 mieszkańców gminy.

Urząd Gminy Przasnysz ogłosił projekt, który polega na budowie, rozbudowie oraz przebudowie infrastruktury służącej do produkcji energii elektrycznej lub cieplnej ze źródeł odnawialnych. W szczególności inwestycji w budowę i przebudowę instalacji i jednostek wytwórczych energii elektrycznej/cieplnej przy wykorzystaniu energii słońca (fotowoltaika, kolektory słoneczne), geotermii oraz pomp ciepła (wraz z ewentualnym podłączeniem do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej) oraz przeprowadzeniu działań informacyjno-promocyjnych zgodnie z RPO WM 2014-2020 związanych z podnoszeniem świadomości ekologicznej mieszkańców Gminy Przasnysz.
W przypadku przyznania dotacji – zainteresowane osoby będą mogły uzyskać 70% dofinansowania – Do projektu zostało zgłoszonych 309 budynków prywatnych i 8 budynków użyteczności publicznej. Łączny koszt zadania to 8,5 miliona złotych. Dofinansowanie z z Unii Europejskiej to to blisko 5 milionów. Dopiero aplikujemy o te środki, nie wiemy, jak zostanie oceniony ten projekt – mówi Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB