Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Dzień Papieski

2016-11-06 08:00:00 (ost. akt: 2016-11-04 08:56:50)

Podziel się:

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.” To właśnie ta pieśń rozpoczęła kolejny Dzień Papieski w ZSP w Przasnyszu.

- Uroczystość rozpoczął wicedyrektor Wojciech Włodarczyk. Przypomniał jak wyjątkową postacią był Jan Paweł II i jak ważną powinien być w życiu każdego z nas. Następnie głos zabrał Jan Majewski, odpowiedzialny za organizacją tej uroczystości. Dziękował wszystkim, którzy pomogli w zbiórce pieniędzy na żywy pomnik Jana Pawła II. W tym roku zbiórkę pieniężną przeprowadzili uczniowie kl. III TE. Zebrano 646 zł na ten szczytny cel- informuje Michał Mocek. Prowadzący apel Jan Majewski opowiedzieli o Panamie i kolejnych światowych dni młodzieży, przypomnieli, że choć ta piękna uroczystość zmieniała swego opiekuna to przesłanie jakie niósł Jan Paweł II nie przeminęło i jest kontynuowane.
- Tak wspaniałemu dniu towarzyszyła wyjątkowa muzyka. Uczniowie zaprezentowali ulubione pieśni Jana Pawła II, takie jak: „Pan jest pasterzem moim” czy „ Barka”. Oprawę muzyczną przygotował szkolny zespół muzyczny „JOY” pod kierownictwem Tomasza Wójcika.- relacjonuje Mocek.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB