Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Każdy dzień wspólnego życia to bogata i piękna karta historii

2016-11-08 14:56:21 (ost. akt: 2016-11-08 14:58:00)
Magdalena Zawadzka- Fotorenoma

Magdalena Zawadzka- Fotorenoma

Podziel się:

- Minęło 50 i 60 lat od chwili, kiedy w pełni świadomości i zrozumienia dla wyzwań, jakie będą Państwa czekały, zgodnie oświadczyliście, że zawieracie związek małżeński. Każdy człowiek pragnie zjednoczenia się z drugim człowiekiem. To pragnienie jest siłą, która cementuje społeczeństwo i rodzinę - mówił Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza do jubilatów obchodzących złote i diamentowe gody.

„Spędziliście tu, w Przasnyszu, najpiękniejsze lata”
Pary obchodzące 50 - lecie otrzymały medal przyznany od Prezydenta za długoletnie pożycie małżeńskie.
- Każdy dzień Waszego życia to bogata i piękna karta historii Waszej rodziny, ale i naszego miasta, bo właśnie tu, w Przasnyszu spędziliście swoje najpiękniejsze lata i obchodzicie tak wspaniałe jubileusze. Nie sztuką bowiem jest pokochać, sztuką jest razem wytrwać - mówił burmistrz Waldemar Trochimiuk.

Sześcioramienna gwiazda
Polska darzy szczególnym uznaniem i szacunkiem małżeństwa za ich długoletnie i zgodne pożycie. Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat, nagradzane są w naszym kraju specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku, której z jednej strony widnieje napis: „Za długoletnie pożycie małżeńskie” a na drugiej znajdują się dwie srebrzyste róże.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB