Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Spotkanie z wnuczką Janiny Sieklickiej

2016-11-12 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-11 13:22:10)

Podziel się:

40 uczniów z klas IV - VI Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych udało się na wycieczkę do Warszawy. Uczniami opiekowały się Maria Pawluczuk, Agnieszka Dąbrowska oraz Anita Zalewska. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie grobu patronki szkoły, pani Janiny Sieklickiej, która spoczywa na warszawskich Powązkach.

- Na cmentarzu towarzyszyła nam wnuczka naszej patronki, Bożena Stoberska. Na grobie Janiny Sieklickiej, w zadumie, w atmosferze zbliżającego się Święta Zmarłych, zmówiliśmy modlitwę, złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze. Bożena Stoberska przybliżyła nam postać swojej babci, opowiadając różne historie z jej życia. Udaliśmy się też na wspólny spacer po Powązkach. Podziwialiśmy kunsztownie rzeźbione stare groby. Jesteśmy wdzięczni pani Stoberskiej za to, że poświęciła nam czas. Przykro było się rozstać z tak miłą osobą, jaką jest wnuczka naszej patronki – relacjonuje Anita Zalewska.
Z Powązek grupa udała się do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na słynny ogród na dachu.
- Ogród ten jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Rozciąga się na powierzchni ponad 1 hektara. Stanowi doskonałe miejsce wypoczynku. Składa się z części górnej i dolnej, połączonych strumieniem z kaskadowo spływającą wodą. Z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Warszawy, m.in. Stadion Narodowy, Most Świętokrzyski, Wisłę. Okazało się, że późną jesienią ogród ten jest wyjątkowo malowniczy, mieni się wieloma ciepłymi barwami- dodaje.
Kolejnym punktem programu był seans w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik.
- W roku 2053, na pokładzie statku kosmicznego, odbyliśmy wirtualną wycieczkę w kierunku Saturna. Podczas międzyplanetarnej wyprawy uczniowie dowiedzieli się m.in, z czego składają się pierścienie Saturna, jak wygląda międzyplanetarny śmietnik, z jaką prędkością można poruszać się w kosmosie. Uczniowie nie ukrywali zachwytu nad efektem, na który składał się obraz i dźwięk. Planetarium „Niebo Kopernika” jest jednym z najnowocześniejszych w Europie- opowiada.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stanisław Sieklicki #2167388 | 83.27.*.* 24 sty 2017 22:44

    Jestem pra-wnukiem Janiny Sieklickiej

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz