Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Gminy zagrają razem z Przasnyszem!

2016-11-23 12:50:00 (ost. akt: 2016-11-23 12:49:58)
Ubiegłoroczne światełko do nieba

Ubiegłoroczne światełko do nieba

Autor zdjęcia: Archiwum Kuriera Przasnyskiego

Podziel się:

Przasnyski sztab spotkał się, aby omówić kwestie przyszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas ubiegłego finału wolontariuszom udało się zebrać zawrotną sumę 43 tys. zł. Obecnie sztab również ma ambitne plany, potrzeba im tylko do współpracy osób o dobrych sercach.

To już 25. finał WOŚP. Tym razem zbiórka poświęcona będzie dzieciom i seniorom. Konkretnie dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W Przasnyszu pierwsze oficjalne spotkanie sztabu odbyło się 16 listopada o godzinie 18:00 w siedzibie Urzędu Miasta. Tak jak podczas poprzedniego finału przewodniczącym sztabu pozostał Mariusz Prusik. Chce on zmienić trochę organizację wydarzenia, sprawić, aby wszystko odbywało się jeszcze sprawniej i jeszcze lepiej.
- W tym roku poprosiliśmy przedstawicieli gmin z terenu powiatu przasnyskiego, tych większych gmin. Chcielibyśmy, żeby gminy były odpowiedzialne za kwesty na swoim terenie. - powiedział Mariusz Prusik. Sztab otrzymał juz kilka deklaracji m. in. z Chorzel, z Parciak i z Krzynowłogi Małej. W tym roku te gminy zagrają wraz z Przasnyszem.

Koszulka z podpisem Lewandowskiego

Sztab debatował także nad atrakcjami 25. finału WOŚP w Przasnyszu. Wiadomo już, że podczas licytacji będzie można nabyć koszulkę Roberta Lewandowskiego z jego podpisem. Organizowane będą różne zawody sportowe. Padł równiez pomysł postawienia koksowników na Rynku, ponieważ podczas ostatniego wydarzenia był siarczysty mróz.
Finał planowany jest na 15 stycznia 2017 roku. Jednak do całego przedsięwzięcia potrzebni są wolontariusze, którzy poświęcą trochę wolnego czasu na wspólną organizację wydarzenia.

Poszukują wolontariuszy

Sztab poszukuje 45 osób, które zechcą pomóc zebrać środki na szczytny cel. Można się zgłaszać do 6 stycznia. Wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie http://www.amkrzemieslnik.pl/images/stories/dokumenty/2016/ankieta_wosp i dostarczyć ją do Urzędu Miasta do pokoju nr 24 lub Sekretariatu Burmistrza. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią obok Twojego podpisu musi się znaleźć podpis opiekuna prawnego. Poza tym potrzebne jest zdjęcie w wersji elektronicznej 800\600 pikseli, które przyszli wolontariusze wyślą na adres wosp.przasnysz@gmail.com (może to być nawet zdjęcie z komórki). Zdjęcie będzie widniało na identyfikatorze danej osoby. Wolontariusze, w czasie trwania finału, mogą się posilić i wypić coś ciepłego.W ubiegłym roku rekordzistka zebrała 1800 zł.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. alex #2119161 | 213.199.*.* 23 lis 2016 19:28

    A CO Z ORGANIZACJĄ SYLWESTRA 2016 NP W RYNKU JAK W INNYCH MIASTACH, A CO Z ORGANIZACJĄ SYLWESTRA 2016 NP W RYNKU JAK W INNYCH MIASTACH, A CO Z ORGANIZACJĄ SYLWESTRA 2016 NP W RYNKU JAK W INNYCH MIASTACH, A CO Z ORGANIZACJĄ SYLWESTRA 2016 NP W RYNKU JAK W INNYCH MIASTACH, !!!!!!!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz