Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Interwencje Straży Pożarnej

2016-11-23 13:40:00 (ost. akt: 2016-11-23 13:39:58)
Wypadek w Opaleńcu

Wypadek w Opaleńcu

Autor zdjęcia: KP PSP Przasnysz

Podziel się:

Wypadek w Opaleńcu, dachowanie w Klewkach oraz tragiczne znalezisko w mieszkaniu w Jednorożcu - z tym m. in. ostatnio musieli się zmierzyć przasnyscy strażacy.

Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym na drodze krajowej nr 57 w Opaleńcu w gminie Chorzele doszło 16 listopada. Dwie osoby zostały poszkodowane. W chwili dojazdu straży pożarnej, rozbite samochody stały na jednym pasie drogi. Kierowca samochodu osobowego znajdował się na zewnątrz, natomiast pasażer przebywał wewnątrz. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia i ze służbą medyczną przetransportowali poszkodowanego z samochodu na noszach typu deska do karetki pogotowia. Udzielili pomocy poszkodowanemu kierowcy (wsparcie psychiczne, opatrzenie rany głowy, tlenoterapia). Osoby poszkodowane przewieziono do szpitala karetkami. W międzyczasie kierowali ruchem drogowym. Po zabraniu pojazdów, usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.
W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przód forda escorta i tylna belka z oświetleniem w Mercedesie 814.

Poniżej zdjęcia z wypadku:
Wypadek w Opaleńcu


Do kolejnego wypadku doszło tego samego dnia w gminie Przasnysz. Na drodze wojewódzkiej nr 544 w Klewkach dachował samochód osobowy. W wyniku wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbity samochód stał częściowo na drodze i poboczu. Kierowca znajdował się na zewnątrz, bez obrażeń ciała i nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, usunięciu pojazdu i pozostałości powypadkowych z jezdni.
W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Peugeot Partner.


W dniu 19 listopada strażacy zostali wezwani do otwarcia mieszkania w Jednorożcu. Przybyli strażacy używając urządzenia Hooligan otworzyli drzwi wejściowe do domu. Wewnątrz znajdowała się leżąca na podłodze osoba. Służba medyczna stwierdziła, że starsza kobieta nie żyje.

Na podstawie informacji prasowej KP PSP w Przasnyszu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB