Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

II Miejski Dzień Seniora

2016-11-28 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-27 11:31:16)

Podziel się:

W Przasnyszu obchodzono II Miejski Dzień Seniora, podczas którego został wręczony „Zasłużony senior”. Tytuł ten powędrował do Stanisławy Majewskiej.

Pani Stanisława jest pierwszą założycielką klubu seniora. Klub przy Spółdzielni Mieszkaniowej istnieje do dziś. Pani Stanisława jest honorowym członkiem klubu.
Zapał i energia, z jaką Pani działała, zawsze budziły w nas udział. Zarażała pani optymizmem innych seniorów. Dziękuję za nasze wspólne 30 lat. Za tę aktywność, którą pani do tej pory reprezentuje - mówiła Małgorzata Szczepkowska ze spółdzielni.Nagrodę wręczyli również przewodniczący rady Piotr Jeronim oraz sekretarz miasta Jarosław Szmulski.

Powołani przez radę miasta

Miejski Dzień Seniora to inicjatywa Rady Seniorów z Przasnysza.
Rada Seniorów została powołana przez Radę Miasta w 2015 roku. Rada liczy 11 członków, kadencja trwa 2 lata, pracuje społecznie i właśnie z inicjatywy rady obchodzimy II Miejski Dzień Seniora. Rada współpracuje z bibliotekami, przedszkolami, ze związkiem emerytów – mówiła Halina Fabrykiewicz, przewodnicząca rady seniorów.

Jedni z pierwszych

Z okazji międzynarodowego dnia osób starszych przedstawicielki rady pojechały do Sejmu na zaproszenie marszałka.
Mieliśmy okazję zwiedzać sejm, rozmawialiśmy z innymi radami. W całej Polsce jest ich tylko 225 - my jesteśmy jedną z pierwszych na naszym terenie. Byliśmy na spotkaniu w subregionie ostrołęckim. Jak się okazuje, każda rada robi zupełnie coś innego, my też stawiamy pierwsze kroki – mówiła Halina Fabrykiewicz.

Od juniora do deniora

Podczas II Dnia Seniora, który przebiegał pod hasłem „Od juniora do seniora” na scenie MDK z tej okazji wystąpili uczniowie Przedszkola nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, SP nr 2 w Przasnyszu oraz grupa „Tańczące wampirzyce” przygotowane przez Małgorzatę Bandurską. Zaprezentowali się również gimnazjaliści z PG. Dla seniorów wystąpiła Ewa Nizielska z LO, a także zespół muzyczny z ZSP. Na zakończenie wystąpił Miejski Chór Męski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB