Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Czasami brakowało szczęścia

2016-11-30 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-27 11:45:40)

Podziel się:

Kończąc sezon 2015/16 drużyna MKS Przasnysz rocznik 2003/2004 awansowała do I ligi mazowieckiej trampkarzy. Do rozgrywek przystąpiło 8 zespołów z województwa, w gronie których znalazły się drużyny takie jak: Legia Warszawa, Dolcan Ząbki, Legionovia Legionowo, Drukarz Warszawa, UKS Białe Orły Warszawa, APN Ostrołęka, Pegaz Drobin i MKS Przasnysz.

Mecze zostały rozegrane systemem jesień/wiosna w jednej rundzie, tzn. młodzi piłkarze grali mecz i rewanż od połowy sierpnia do połowy listopada, a tabela końcowa decydowała o tym kto pozostanie w lidze, kto spadnie, a kto awansuje do ekstraklasy. Niestety przasnyszanie zajęli przedostanie miejsce i nie dali rady utrzymać się w lidze, która jest bardzo atrakcyjna pod względem sportowym, jak też infrastrukturalnym.

Czasem słońce, czasem deszcz
Grając przeciwko zespołom, które na co dzień prowadzą zaawansowaną selekcję młodzieży, mającym sztab ludzi i odpowiednie zaplecze do rozwoju i treningu najmłodszych zawodnicy z Przasnysza nie wypadli najgorzej. Mimo iż wyniki były różne, tzn. od 1:0 po 0:12, to na pewno pokazali się z dobrej strony. W każdym meczu nawiązywali walkę, nie poddawali się, czasami brakowało szczęścia, czasami siły, a czasami po prostu byli słabsi pod względem taktyki i umiejętności. Mimo trzeba być zadowolonym z gry naszej drużyny na tak wysokim poziomie. Zawodnicy zebrali ogromne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Grając przeciwko chociażby Legii Warszawa - jednej z najlepszych szkółek piłkarskich w naszym kraju, gdzie chłopcy wyselekcjonowani są z całej Polski i każdy młody piłkarz chce tam być, potwierdziliśmy, że mamy ambicje i dążymy do bycia wśród najlepszych – mówi trener Marek Zbrzeski, który wprowadził zespół do I ligi.

Sukcesów w przygodzie z futbolem
- Jest to oczywiście efekt ciężkiej pracy chłopców na treningach, a to wszystko pozwoliło nam awansować do ligi, w której graliśmy, ligi gdzie grają najlepsi chłopcy w tym roczniku w województwie mazowieckim, także bardzo fajne doświadczenie. Mogę tylko dodać, że dzięki temu kilkoma zawodnikami interesują się silne kluby, mamy reprezentanta w kadrze województwa, a jeden zawodnik jest bliski przejścia do Polonii Warszawa. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, rodzicom za doping i życzyć dalszych sukcesów w przygodzie z futbolem – podsumował rozgrywki i tę było nie było piękną piłkarską przygodę trener Marek Zbrzeski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB