Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Wysadzili bankomat materiałami wybuchowymi

2016-11-30 09:45:00 (ost. akt: 2016-11-30 09:43:21)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

W sobotę (26.11) w nocy o godzinie 03:05 nieznani dotąd sprawcy włamali się do Banku Spółdzielczego w Czernicach Borowych i użyli do wysadzenia bankomatu materiału wybuchowego.

Bombową noc mieli w ten weekend mieszkańcy Czernic Borowych. Ze snu wyrwał ich wybuch i wyjące alarmy w samochodach. Nieznani sprawcy przy użyciu nieustalonego materiału wybuchowego uszkodzili bankomat przy ul. Chełchowskiego 8 , z którego zabrali pieniądze w kwocie około 120 tysięcy złotych. Sprawcy zamalowali sprayem. Z pierwszych informacji podanych przez TVN24 wynikało, że oprócz bankomatu zniszczeniu uległa także ściana budynku BS, jednak oficer prasowy przasnyskiej komendy asp. szt. Ewa Śniadowska nie potwierdza tych informacji. Sprawcy kradzieży odjechali w nieznanym kierunku. Obecnie są poszukiwani przez organy ścigania.

Bankomaty na celowniku

W tym roku jest to pierwsze udane włamanie do bankomatu na terenie powiatu przasnyskiego.Wcześniej policjanci mieli do czynienia tylko z próbami włamań. Pierwsza próba miała miejsce w nocy z 9 na 10 lutego w Zarębach w gminie Chorzele. 19-letni mężczyzna chciał włamać się do bankomatu za pomocą specjalnego narzędzia. Został namierzony i zatrzymany. Przyznał się do winy. Następnie 25 sierpnia na ul. Kasztanowej w Chorzelach, tuż przy markecie "Biedronka" nieznani sprawcy usiłowali kradzieży z włamaniem do bankomatu, jednak nie zdołali pokonać zabezpieczeń urządzenia. Do tej pory nie zostali schwytani. Sprawcom sobotniego wysadzenia bankomatu w Czernicach, w przeciwieństwie do poprzednich prób włamania, udało się zabrać z urządzenia prawie 120 tys. złotych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB