Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Gala na zakończenie Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich

2016-12-05 17:18:42 (ost. akt: 2016-12-05 17:22:30)

Podziel się:

Na zakończenie tegorocznego Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich odbyła się uroczysta gala na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Organizatorem Gali był projektant i koordynator Szlaku – Pan Daniel Sukniewicz

Turniej Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich to cykl plenerowych imprez, zorganizowanych w siedmiu wybranych miastach Szlaku, na terenie województwa mazowieckiego. W okresie od maja do września, w stylizowanych na średniowieczne konkurencjach, rywalizowały ze sobą zespoły reprezentujące miasta: Liw, Przasnysz, Ostrów Mazowiecką, Sanniki, Zwoleń, Warkę i Czersk. Motywem przewodnim zmagań turniejowych była legenda lub dawna historia miejscowości, w której organizowano rozgrywki.

Turniej realizowany w nowej, cyklicznej formule zintegrował wszystkich jego uczestników i organizatorów. Rywalizacja, wymiana doświadczeń i wspólna zabawa okazuje się dobrym pomysłem na promocję dziedzictwa kulturowego Mazowsza, naszych wspólnych korzeni, tradycji i historii sięgającej czasów średniowiecza.

Gala na zakończenie tegorocznych zmagań turniejowych była okazją do podziękowań, wyróżnień, wielu ciekawych wspomnień i decyzji, że spotkamy się na Szlaku w przyszłym roku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB