Poniedziałek, 19 lutego 2018. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Społeczność Gminy Przasnysz na Centralnych Targach Rolniczych

2016-12-05 17:30:53 (ost. akt: 2016-12-05 17:32:07)

Podziel się:

Liczna delegacja Gminy Przasnysz odwiedziła Centralne Targi Rolnicze, które odbyły się w ostatnim tygodniu listopada w Nadarzynie. 50-osobowa grupa reprezentująca naszą gminę uczestniczyła w pierwszym dniu targów

W uroczystym otwarciu targów brali udział m.in. wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska oraz sołtys Lisiogóry Ireneusz Majkowski, odznaczony niedawno w konkursie na najdłużej urzędującego sołtysa w Polsce. Wraz z nimi do Nadarzyna przyjechała liczna grupa reprezentująca koła gospodyń wiejskich działające w przasnyskiej gminie.

Ponieważ Centralne Targi Rolnicze były inauguracją hali wystawowej w Nadarzynie, jeszcze przed oficjalnym otwarciem dokonano poświęcenia obiektu. Uczynił to osobiście kardynał Kazimierz Nycz, który później wraz z przedstawicielami władz uroczyście zainaugurował targi.

Podczas targów można było obejrzeć efekty pracy KGW z całego kraju. Liczne były stoiska, na których można było degustować tradycyjne polskie potrawy, produkty czy napoje przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oraz wystawców prywatnych.

Wielką popularnością cieszyły się zwłaszcza prezentacje stołów wigilijnych z różnych regionów Polski oraz występy zespołów ludowych działających przy KGW. Wszystko to odbywało się w ramach obchodów 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich. Jubileusz odbywał się pod patronatem pary prezydenckiej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB