Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Przasnysz dobrym przykładem rewitalizacji

2016-12-12 09:59:36 (ost. akt: 2016-12-12 10:01:19)

Podziel się:

Miasto Przasnysz kolejny raz stało się miejscem wizyty studyjnej. Tym razem podglądać proces rewitalizacji byli przedstawiciele samorządu z Sadownego. Grupa mieszkanek i mieszkańców z Sadownego spędziła w Przasnyszu dwa dni od 23-24 listopada. Podglądali inwestycyjne i nie inwestycyjne działania jakie udało się zrealizować w ramach rewitalizacji. Gości przywitała wiceburmistrz Wiesława Helwak oraz burmistrz Waldemar Trochimiuk.

- Mamy już za sobą wizyty studyjną w Nałęczowie. Drugą zdecydowaliśmy się zorganizować u was zauważyliśmy ten duży nacisk na społecznym aspekt rewitalizacji, włączenie organizacji pozarządowych w proces odnowy społeczeństwa – mówił Robert Loba.
Spotkania w ramach wizyty odbywały się w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej. - To miejsce zrobiło na mnie ogromne wrażenie To, że jest otwarte. Trwa z nami spotkanie, a tu ciągle ktoś przychodzi widać, że ono żyje. Imponujące są również inwestycyjne projekty, odnowa rynku, ratusza, muzeum czy targowiska miejskiego –mówił Waldemar Cyran, wójt gminy Sadowne.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB