Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Północna część miasta odcięta od gazu

2016-12-15 09:14:09 (ost. akt: 2016-12-15 09:17:08)

Podziel się:

Radny Piotr Kołakowski na komisjach stałych rady miasta zwrócił uwagę na fakt, że proponowany przebieg linii gazowniczej praktycznie wyklucza całą północną część miasta z możliwości podpięcia się do sieci gazowniczej.

- Przebieg sieci został uzgodniony między miastem a inwestorem. A ja wnioskowałem wcześniej na komisjach o przeprowadzenie takiego spotkania ze spółką gazowniczą i radnymi. Nie dobrze się stało, że do takiego spotkania nie doszło. Proces gazyfikacji posunął się szybko. Analizując mapę głównej nitki gazociągu widać, że część północna jest odcięta od połączeń z siecią. Dwa osiedla Orlika i Zawodzie nie będą mogły skorzystać z dobrodziejstwa gazociągu – mówił Piotr Kołakowski, radny rady miasta.
Burmistrz Waldemar Trochimiuk zwrócił uwagę, że spółka ma swoje cele handlowe.
- Czuję się winny i niewinny, to nie ja zapraszam na sesje i komisje. Spółka ma swoje cele, tam gdzie się jej opłaci, to gaz ciągnie, reszta terenu podlega ewentualnej rozbudowie. Na tych terenach był bardzo mały zwrot ankiet badających zainteresowanie gazyfikacją – mówi Trochimiuk.
Radny Kołakowski przekonywał, że jednak należałoby pomyśleć o tej części miasta.
- Ja rozumiem, że położenie sieci gazowej na małych ulicach to nie jest czas. Ale powinniśmy myśleć perspektywicznie i dać taką możliwość mieszkańcom, którzy być może zdecydowaliby się w przyszłości. Myślę, że możemy zrobić to dla tego rejonu - mówił Kołakowski.
Radny Włodarczyk dodał, że do pewnych rozwiązań społeczeństwo musi dojrzeć.
- Robiliśmy taką koncepcję gazownictwa już w mieście, może byśmy do niej wrócili - pytał burmistrza Włodarczyk
- Taka koncepcja sieci gazowniczej powstała i leży u mnie. Inwestor wzorował się na niej, ale wziął również pod uwagę (zapotrzebowanie mieszkańców - przyp. red.) Postaram się zaprosić kogoś ze spółki, może uda się nawet na najbliższą sesję – zapowiedział Trochimiuk.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB