Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Szczególnie uzdolniona uczennica

2016-12-15 09:19:02 (ost. akt: 2016-12-15 09:21:11)

Podziel się:

Anna Błaszczak z Gimnazjum Publicznego im. Ludwika Krasińskiego w Krasnem, została stypendystką mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - "Najlepsza inwestycja w człowieka".

- Nie czuję się w żaden sposób wyróżniona. Nadal mam dużo obowiązków. Nie był to jakiś wielki przełom w moim życiu. Od razu po rozpoczęciu nauki w gimnazjum starałam się mieć jak najlepsze oceny. Uczyłam się systematycznie na wszystkie sprawdziany. Brałam również udział w konkursach – mówi stypendystka. Dzięki otrzymanemu stypendium chce poprawić swój poziom znajomości języka angielskiego poprzez kurs językowy. - Mogę pogłębiać swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych, na przykład na temat wpływu znanych Brytyjek na historię i kulturę Wielkiej Brytanii - jest to temat mojego projektu stypendialnego. Mogę również rozwijać swoje umiejętności informatyczne poprzez naukę projektowania stron internetowych, montażu filmów oraz tworzenia pokazów multimedialnych - dodaje Anna Błaszczak.

Lubi języki
Anna Błaszczak przeszła do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych z języka polskiego i biologii.
- Najbardziej lubię uczyć się języków, biologii i chemii. Trudności sprawia mi matematyka, ponieważ na lekcjach wszystko rozumiem, ale gdy przychodzi do sprawdzianu, jest trochę gorzej. Na szczęście jeszcze daję radę – oceny nie są najgorsze. Bardzo lubię czytać książki, a od czterech lat uczę się grać na keyboardzie - dodaje Anna.
Anna nie wie jeszcze, kim chciałabym zostać, ale swoją przyszłość wiąże z przedmiotami humanistycznymi.
- W szkole uczestniczę w zajęciach rozwijających z biologii i języka polskiego. W domu poświęcam czas na kurs języka angielskiego oraz na naukę gry na keyboardzie. Teraz mam bardzo dużo obowiązków i muszę zadowolić się czasem spędzonym z przyjaciółmi w szkole – zwierza się stypendystka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB