Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Św. Roch wrócił na miejsce

2016-12-20 13:29:55 (ost. akt: 2016-12-20 13:33:35)

Podziel się:

- Święty Roch powrócił do Gostkowa – wzdychają z ulgą mieszkańcy wsi. Przyjechał tu 14 grudnia w zielonym osobowym aucie. Teraz znów będzie chronił mieszkańców przed zarazami. Z tymże teraz wygląda trochę inaczej - ma pelerynę i dużo dłuższą brodę.

Pół roku nie było św. Rocha w Gostkowie. Stęsknili się za nim wszyscy mieszkańcy. Najbardziej pani Teresa, która opiekuje się kapliczką. To właśnie ona przybiegła jako pierwsza, gdy św. Roch miał „powrócić” do wioski.
- Przychodziłam odnawiać te kapliczkę, ale nie miałam zupełnie satysfakcji z wykonywanej pracy. Roch się rozpadał, kapliczka była stara, więc i efektów nie widziałam. Dziś wrócił do nas odnowiony – mówi z radością w oczach pani Terasa Ćwiek, mieszkanka Gostkowa.

„Figura marniała na naszych oczach”

Na miejscu pojawiła się również pani sołtys Gostkowa.
- W czerwcu cała społeczność Gostkowa zastanawiała się, co zrobić z figurą, która marniała na naszych oczach. Szyba pękła i na figurze pojawiły się zacieki, bo deszcz dostawał się do środka i zalewał rzeźbę Rocha. W końcu mieszkańcy złożyli się na jej renowację - mówi pani sołtys.

Więcej,w papierowym wydaniu Kuriera

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB