Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Młodzieżowe Centrum Kariery: Szkolą i oferują miejsca pracy

2016-12-23 11:00:34 (ost. akt: 2016-12-23 11:02:13)

Podziel się:

W Przasnyszu na ostatnim piętrze budynku urzędu miasta mieści się Młodzieżowe Centrum Kariery. Centrum Kariery szczególny nacisk kładzie na realizację zagadnień związanych z przedsiębiorczością i samozatrudnieniem oraz umiejętnością kierowania i kreowania własnej przyszłości.

W centrum młodzi ludzie znajdą wiele ciekawych ofert pracy. Bezrobotni, nieuczący się ludzie mogą liczyć na wiele kursów, które pozwolą im na znalezienie swojego miejsca pracy. Uczniowie mogą liczyć na pomoc w tworzeniu indywidualnych planów rozwoju kariery edukacyjnej i zawodowej.
- W minionym roku kalendarzowym za naszym pośrednictwem pracę znalazła stosunkowo duża liczba młodzieży. W naszej ofercie młodzi ludzie znajdą zarówno długo jak i krótkoterminowe oferty pracy. Oferujemy zarówno pracę sezonową ( okres wakacji letnich i ferii zimowych ) jak i dorywczą ( weekendowo, popołudniami ), a także stałą. W naszej ofercie znajdują się propozycje pracy dla osób z różnym poziomem wykształcenia i różnym statusem na rynku pracy. Oferty spływają nie tylko z powiatu przasnyskiego, ale również z Mławy, Ciechanowa, Makowa Mazowieckiego a nawet z miejscowości nadmorskich – informuje Ewa Rocławska – pośrednik pracy.

Kolejną usługą jaką oferuje Młodzieżowe Centrum Kariery są szkolenia zawodowe dla osób bezrobotnych od 18-25 roku życia.
Analizuję lokalny rynek pracy, poprzez wizyty u pracodawców, a także baczną obserwację pojawiających się ogłoszeń dotyczących ofert pracy. Dzięki temu mogę na bieżąco odpowiadać na aktualne potrzeby rynku pracy. Organizujemy różnego rodzaju szkolenia od księgowo- biurowych po kursy na operatorów koparko- ładowarek, operatorów wózków jezdniowych, spawaczy. Tylko w ostatnim roku przeszkoliliśmy 65 osób. Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu posiada ubezpieczenie na czas jego trwania, a także jeśli dojeżdża na zajęcia ma zwrot kosztów dojazdu. Podczas szkoleń zapewniamy posiłek i co warto podkreślić szkolenia są zupełnie bezpłatne informuje specjalista ds. rozwoju zawodowego Anna Sosnowska

Autor cytatu:
Serdecznie zapraszamy osoby chętne do udziału w bezpłatnych szkoleniach zawodowych. Po nowym roku organizujemy szkolenie pt. „operator wózka jezdniowego” , „kadry i płace” oraz wiele innych więcej informacji w Młodzieżowym Centrum Kariery jak również pod nr telefonu 29 643 10 01 - zaprasza Anna Sosnowska, specjalista do spraw rozwoju zawodowego.


W Młodzieżowym Centrum Kariery porad indywidualnych i grupowych udziela także doradca zawodowy. Pomaga określić predyspozycje zawodowe pod kątem wyboru zawodu i dalszego etapu kształcenia, pomaga także młodym absolwentom wejść na rynek na rynek pracy.

- Przedstawiam rynek zawodów, omawiam z przyszłymi absolwentami zawody i wskazuję te, w których nie powinno być problemu ze znalezieniem pracy, zawody przyszłości oraz te, które są zawodami, po których ciężko znaleźć zatrudnienie. Przygotowuję młodych do wejścia na rynek pracy. Pokazuję jak prawidłowo zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Dość często pomagam pisać życiorysy zawodowe, listy motywacyjne i nauczam metod poszukiwania pracy. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy czują potrzebę skorzystania z naszych, zaznaczam bezpłatnych, usług – mówi Beata Zielińska.


Młodzieżowe Centrum Kariery
Kilińskiego 2, 06-300 Przasnysz
tel. 0 29 752 29 29
http://www.mazowiecka.ohp.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB