Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Pielęgniarka o wielkim sercu

2016-12-23 11:48:14 (ost. akt: 2016-12-23 11:49:16)

Podziel się:

Do naszego plebiscytu "Wielkie Serce 2016" mieszkańcy powiatu zgłosili dziesięciu kandydatów pracujących w służbie zdrowia. Zwyciężyła Jadwiga Strojny, popularnie nazywana przez pacjentów i współpracowników Jagodą.

Pracę w zawodzie pielęgniarki pani Jadwiga zaczęła 1 września 1983 roku. Na początu pracowała na oddziale wewnętrznym przasnyskiego szpitala, później, po urlopie macierzyńskim, zaczęła pracę w Przychodni Zdrowia na ul. Joselewicza. W 2013 roku przychodnia została przeniesiona do szpitala, a pani Jadwiga nadal w niej pracuje, niosąc pomoc pacjentom.
- Lubię swoją pracę. Nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie - mówi Jadwiga Strojny, znana w szpitalu jako Jagoda.

"Bałam się zastrzyków"

Sympatyczna pielęgniarka jako dziecko bała się zastrzyków, z biegiem czasu jednak uodporniła się i teraz sama robi zastrzyki. Pani Jagoda w swojej pracy najbardziej lubi kontakt z ludźmi. Przychodnię codziennie odwiedzają chorzy w różnym wieku, z różnymi dolegliwościami.
- W zawodzie pielegniarki najtrudniejsze jest utrzymywanie ciągłego skupienia. Nie można sobie pozwolić na żadną pomyłkę.To bardzo odpowiedzialna praca - dodaje Jadwiga Strojny.

Wierni kibice

Podczas trwania naszego plebiscytu wszyscy pracownicy przychodni kibicowali swojej koleżance Jagodzie i na bieżąco śledzili wyniki głosowania.
- O wygranej dowiedziałam się z prasy. Gazetę przyniósł jeden z pracowników. Bardzo się ucieszyłam, chociaż szczerze mówiąc, zaskoczyło mnie to. W ogóle się nie spodziewałam wygranej - nie kryje radości Jadwiga Strojny.
Koleżanki z pracy określają ją jako osobę pełną życia, radosną i sympatyczną. Rzeczywiście, pani Jagoda wciąż się uśmiecha, pacjeci, którzy przychodzą do przychodni od razu się witają:"Dzień dobry pani Jagodo!".
- Chciałam podziękować wszystkim za oddane na mnie głosy w plebiscycie "Wielkie Serce 2016". Niezmiernie mi miło, że moja praca została doceniona. Przy okazji życzę wszystkim wesołych, spokojnych i przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. - podsumowuje Jagoda Strojny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB