Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Uczyli się udzielać pierwszej pomocy

2016-12-25 08:00:00 (ost. akt: 2016-12-23 12:08:05)

Podziel się:

Szkolenie z pierwszej pomocy odbyło się w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej. Bez wątpienia umiejętność udzielania pierwszej pomocy może przydać się w życiu każdego człowiek. Całodzienne szkolenie dla organizacji pozarządowych i aktywnych mieszkańców Przasnysza przeprowadzili: Andrzej Bocheński, instruktor, ratownik medyczny oraz Piotr Bęczkowski, ratownik medyczny.

- Wielokrotnie zdarza się, że życie stawia nas w sytuacji, gdzie musimy pomóc naszym bliskim, a także obcym na ulicy. Na szkoleniu oprócz tego, że poznaliśmy podstawowe zasady wykonywania masażu serca, przedstawiono nam zasady udzielania pomocy osobom poparzonym, które mają atak padaczki czy też dzieciom i dorosłym, które się zachłysnęły. Możliwość praktycznego przećwiczenia na fantomach prowadzenia pośredniego masażu serca jest niezbędne, aby móc sobie wyobrazić, jak zachowuje się ludzkie ciało – mówią uczestnicy szkolenia.
Z praktycznych rad warto w samochodzie lub podręcznym bagażu nosić lateksowe rękawiczki. Nie zajmują dużo miejsca a potrafią być przydatne. Ogromne znaczenie ma również to jak powiadamiamy służby ratownicze, każda minuta ma ogromne znaczenie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB