Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Prezenty dla podopiecznych fundacji

2016-12-29 12:42:33 (ost. akt: 2016-12-29 15:20:55)

Podziel się:

Jest ich dwanaścioro. Najmłodszy Krzyś ma niecałe cztery lata, najstarsza Kinga skończyła 17. Połączył ich wspólny los - trudne dzieciństwo naznaczone niepokojem i brakiem dobrych relacji rodzinnych. Wszyscy mieszkają w tej samej placówce należącej do Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczych "Nasze dzieci" w Czernicach Borowych. To im postanowiliśmy sprawić miłą, przedświąteczną niespodziankę, przywożąc wymarzone prezenty ufundowane przez naszych partnerów.

Krzyś miał trudności z opanowaniem niecierpliwości. Chyba bardzo przeżywał nasz przyjazd, bo ze zdenerwowania ściskał obie rączki. Wreszcie, gdy otrzymał wszystkie prezenty, nie wiedział, od którego zacząć. Nasza koleżanka zaproponowała pomoc, ale Krzyś niespodzianie chwycił wielką paczkę i migiem wskoczył z nią na kanapę. Ta scena rozbawiła wszystkich do łez. Potem rozdaliśmy pozostałe prezenty świąteczne, na które czekali podopieczni fundacji. Ile było radości z rozpakowywania i "testowania" prezentów! Dzieci otrzymały nie tylko wymarzone prezenty, ale także podarunki odpowiadające ich talentom: plastycznym czy sportowym. Ba, 11-letni Kacper prosił Mikołaja o maszynę rolniczą, ponieważ jest młodym pasjonatem rolnictwa. Zbiera wszystkie maszyny, interesuje się gazetami specjalistycznymi dla rolników. W swoim pokoju ma nawet wyimaginowane pole, na którym sieje kukurydzę. Marzy, że w przyszłości zostanie rolnikiem i nie będzie już musiał udawać. Tak to jest w tym małym "zaczarowanym" domu. Każdy podopieczny ma swoje marzenia, pasje, które chciałby realizować. Niestety, większość z nich już wyjechała do swoich rodzin na święta, więc prezenty muszą poczekać na ich powrót. Dzięki naszym sponsorom udało się sprawić im radość przed świętami, pomimo że nie wszystkie dzieci ostatecznie mogły spędzić ten czas z rodzicami. Liczymy na to, że nie raz jeszcze będziemy gośćmi tego niezwykłego domu.


Naszymi partnerami akcji są: Zipp, Protektel, Spółdzielnia Mleczarska "Mazowsze" w Chorzelach, Urząd Gminy Krzynowłoga Mała, Agromasz oraz Bank Spółdzielczy w Chorzelach. Serdecznie dziękujemy Wszystkim ofiarodawcom!
Red


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB