Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Przyśpieszenie gazyfikacji

2016-12-30 09:24:59 (ost. akt: 2016-12-30 09:25:06)

Podziel się:

Zenon Szczepankowski, starosta powiatu przasnyskiego na sesji w minionym tygodniu poinformował o przyśpieszeniu gazyfikacji i dokończeniu uzbrojenia strefy w Chorzelach.

- Z formalnego punktu widzenia możemy już dokończyć uzbrojenie strefy gospodarczej w Chorzelach. Wojewoda utrzymał w mocy decyzje starosty zezwalające na realizację inwestycji. Polska Spółka Gazownicza w Ciechanowie przystąpiła już do budowy gazociągu okalającego Chorzele w celu doprowadzenia gazu do strefy gospodarczej. Rozmawiałem z nowym kierownictwem PSG i mam tu optymistyczne wiadomości. Spółka zamierza przyśpieszyć gazyfikację naszego powiatu. Już w r. 2017 powinien popłynąć gaz do Przasnysza i Chorzel. Pozostałe gminy też już podpisują porozumienia z PSG i będą miały gaz ziemny – mówił Zenon Szczepankowski, starosta powiatu przasnyskiego.
Niestety dobre wieści nie obejmują projektu związanego z poligonem doświadczalnym realizowanym wspólnie z Politechniką Warszawską.
- Bardzo trudno jest nam znaleźć kapitał prywatny w wys. 10% na projekt naukowy „Poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim”. Rozmawiamy zarówno z kapitałem polskim, jak i zagranicznym. Ciągle wykonanie tego zadania stoi pod znakiem zapytania – dodaje starosta Szczepankowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB