Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Rusza kolejna – VI edycja Zimowego Maratonu Na Raty w Przasnysz

2017-01-04 14:48:14 (ost. akt: 2017-01-04 14:48:11)

Podziel się:

Rusza kolejna edycja zimowego maratonu biegowego Na Raty w Przasnyszu. Tym razem organizatorzy wycisną siódme poty z wszystkich ochotników, którzy zdecydują się na bieg na kilkudziesięciokilometrowym dystansie w zimowej aurze. Parę kwestii ulegnie zmianie. Kochasz nie tylko bieganie, ale i masz hopla na punkcie munduru? Załóż go... i w nogi.

Ogólne zasady zawodów pozostają niezmienne. Impreza polega na pokonaniu dystansu maratonu – 42 km w kilku etapach rozgrywanych w każdą sobotę stycznia i lutego.
Jak informuje organizator, regulamin nowej edycji został nieco zmodyfikowany. Tym razem etapy biegów będą liczyć po 7 km. Łącznie zostanie rozegranych 8 etapów (7 zasadniczych i ósmy dodatkowy). Do ukończenia zawodów wystarczy przebiec 6 z nich. Opuszczenie jednego etapu zasadniczego nie będzie wpływało na miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatni – ósmy etap będzie jak zwykle umożliwiał ukończenie zawodów tym, którzy opuścili więcej niż jeden etap.

Nowa kategoria
Kolejną zmianą będzie wprowadzenie kategorii mundurowej. Dla osób, które zdecydują się na pokonanie trasy w mundurze z pięciokilogramowym plecakiem prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja. Można używać dowolnego rodzaju munduru (wojskowy, policyjny, strażacki, harcerski itp.) Zawodnik nie musi być policjantem strażakiem czy żołnierzem - wystarczy, że będzie posiadał kompletne umundurowanie wraz z butami.

Kiedy pierwszy start?
Pierwsze zawody odbędą się 07.01.2017 r. na lotnisku w Przasnyszu. Start o godz. 10.00 przy budynku wieży kontroli lotów.
- Zapraszamy do zapisów drogą elektroniczną poprzez zakładkę ZGŁOSZENIA lub osobiście bezpośrednio przed zawodami - zachęca organizator.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB