Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Rada nie dopatrzyła się nieprawidłowości

2017-01-07 12:00:00 (ost. akt: 2017-01-05 10:37:17)

Podziel się:

Podczas ostatniej sesji w tym roku kalendarzowym rada miasta i gminy Chorzele rozpatrywała skargę na burmistrz Beatę Szczepankowską. Skargę złożyła na działalność Barbara Żarnecka, prezes Powiatowego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Przasnyszu. Rada jednogłośnie skargę uznała za bezzasadną.

Do rady miejskiej za pośrednictwem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie wpłynęła skarga prezes ZNP. Prezes zarzuca burmistrz miasta nieprawidłowości w zakresie wypłacania przez organ prowadzący dodatków do wynagrodzeń nauczycieli z terenu miasta i gminy Chorzele z obowiązującym regulaminem wynagradzania. Zarzuca nieprawidłowości w podziale subwencji między placówkami, sposobie naliczania nauczycielom jednorazowego dodatku uzupełniającego. Komisja rewizyjna wezwała do złożenia wyjaśnień burmistrz oraz skarbnika Ewę Monikę Werder. W sprawie na początku zabierał również głos wojewoda mazowiecki, który wydał rozstrzygnięcie nadzorcze w sprawie wynagradzania nauczycieli. Ta sytuacja spowodowała, że mimo uchwalenia nowego regulaminu, nadal w szkołach obowiązywał stary dokument. Nowy został uchylony przez wojewodę.
Komisja Rewizyjna stwierdziła, że to nie urząd źle nalicza wynagrodzenia, tylko jest to w gestii dyrektorów szkół. „Pracownicy urzędu prowadzą obsługę finansową szkół, bazując przy wypłacaniu dodatków na dokumentach, jakie otrzymują od dyrektorów. Bowiem to dyrektorzy mają obowiązek składać do jednostki obsługującej dokumenty zgodne z obowiązującymi przepisami i regulaminami. To dyrektor powinien reagować, gdy następuje zmiana aktu prawnego”- można przeczytać w uzasadnieniu komisji rewizyjnej. Komisja rewizyjna podnosi również, że w regulaminie wynagradzania z 2009 roku nie ma zapisu, który wskazuje, jaki procent organ prowadzący ma zabezpieczyć na dodatki motywacyjne. „ W związku z tym każda kwota , która znalazła się w budżecie szkoły, a która była związana z dodatkiem motywacyjnym była zgodna z dodatkiem wynagrodzenia za 2009 rok. Każda szkoła bądź też przedszkole miały, zgodne z założeniami dyrektorów szkół zabezpieczone środki finansowe w odpowiedniej kwocie „ - czytamy w uzasadnieniu. Rada uznała jednogłośnie po rekomendacji Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Chorzelach, że postępowanie burmistrz Beaty Szczepankowskiej w sprawie wykonania decyzji wojewody była prawidłowa i uznała skargę za bezzasadną.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB