Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Szkolili się z udzielania pierwszej pomocy

2017-01-09 14:52:41 (ost. akt: 2017-01-09 14:58:12)

Podziel się:

W Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu ratownicy szkolili przasnyskich policjantów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze mieli okazję utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie.

W grudniu przasnyscy policjanci uczestniczyli w szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach prowadzonych przez ratowników medycznych uczestniczyło 86 funkcjonariuszy z KPP w Przasnyszu oraz podległych komisariatów. Podczas szkolenia policjanci poszerzali i utrwalali wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej . Z wykorzystaniem fantomów ćwiczyli sposób udzielania pomocy osobom starszym, dzieciom i niemowlakom np. w przypadku zakrztuszenia, omdlenia , braku oddechu lub urazu kręgosłupa.

Często się zdarza , że to policjanci są pierwszą służbą na miejscu zdarzenia np. wypadku drogowego i udzielają pierwszej pomocy ,reanimując poszkodowane osoby do czasu przyjazdu służb medycznych. Ratownicy podkreślali, że dla ludzkiego życia najważniejsze są pierwsze cztery minuty gdy dojdzie np. do zatrzymania krążenia, ponieważ po 4 minutach dochodzi do nieodwracalnych zmian w mózgu. Informowali, że bardzo duże znaczenie dla życia ratowanego ma kolejność wykonywania każdej czynności.

W ocenie policjantów szkolenia przeprowadzone były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i praktycznym.

W imieniu swoim i policjantów Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak dziękuje za możliwość profesjonalnego przeszkolenia policjantów utrwalającego wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB