środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Sprzęt dla przasnyskiego szpitala

2017-01-14 12:00:00 (ost. akt: 2017-01-13 09:58:39)

Podziel się:

Wiele szpitali stara się o sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobne starania czyni również dyrekcja przasnyskiego szpitala im. Wojciecha Oczko.

Od 2014 roku do przasnyskiego szpitala trafił sprzęt od fundacji z przeznaczeniem na wyposażenie oddziału noworodkowego i dziecięcego. - W 2014 roku trafiły tu 2 inkubatory, 2 pulsoksymetry, miernik bilirubiny, lampa do fototerapii, kardiomonitor dla oddziału neonatologicznego. Rok później SP ZZOZ w Przasnyszu nie otrzymał darowizny z WOŚP. W mijającym roku otrzymaliśmy urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka dla oddziału neonatologicznego . W tym roku sprzętu jeszcze nie otrzymaliśmy, ale planowane przekazanie obejmuje I kwartał 2017r. Mają to być aparat USG, skaner naczyń i 6 łóżek szpitalnych młodzieżowych dla oddziału pediatrycznego – mówi Jerzy Sadowski, dyrektor szpitala.

Dobry wniosek
Aby otrzymać sprzęt od fundacji, placówka szpitalna musi spełnić wiele warunków i dobrze uzasadnić swój wniosek.
- Taką prośbę należy uzasadnić, opisując sytuację danego oddziału szpitalnego poprzez wskazanie posiadanej aparatury i sprzętu oraz potrzeb, określając również ilość leczonych pacjentów oraz wszystkie inne okoliczności uzasadniające potrzebę doposażenia oddziału. Należy określić dokładnie formę organizacyjno-prawną szpitala lub jednostki zgłaszającej prośbę tj. podstawę prawną prowadzonej działalności leczniczej – załączyć odpowiednie dokumenty (poświadczone za zgodność z oryginałem) oraz oświadczenie o nieodpłatnym świadczeniu usług w danej dziedzinie na podstawie umowy z NFZ – informuje Jerzy Sadowski, dyrektor szpitala.

Sprzęt za darmo, ale eksploatacja nie
Po pozytywnym zakwalifikowaniu prośby szpitala do zakupu, Dział Medyczny WOŚP zawiadamia dyrekcję szpitala o zamiarze przekazania w darze konkretnych urządzeń. Łącznie z zawiadomieniem wysyłane jest do podpisania oświadczenie, w którym oprócz wyrażenia zgody na przyjęcie daru, obdarowany zobowiązuje się do zapewnienia zakupu materiałów zużywalnych na własny koszt, do ciągłego i niekomercyjnego używania aparatury oraz do niezmieniania jej miejsca przeznaczenia, które ustala z góry WOŚP.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB