środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Wystartował Zimowy Maraton

2017-01-15 12:00:00 (ost. akt: 2017-01-13 10:08:35)

Podziel się:

Tradycyjnie w pierwszą sobotę roku rozpoczął się Zimowy Maraton Na Raty w Przasnyszu. Pierwszy bieg szóstej edycji zawodów zgromadził rekordową ilość zawodników. Na starcie stanęło 54 zawodników w tym 12 kobiet.

Pogoda sprawiła uczestnikom wielką niespodziankę. Co prawda temperatura sięgała kilkunastu stopni poniżej zera a nawierzchnia pokryta była warstwą twardego zmrożonego śniegu ale właśnie tego oczekiwali zawodnicy.

Piękny słoneczny dzień i brak wiatru wprawiało biegaczy w świetny nastrój. Mimo zwiększonego dystansu do 7 km wszyscy zawodnicy świetnie sobie poradzili i w komplecie zameldowali się na mecie. W kategorii mundurowej, którą uruchomiono po raz pierwszy wystartowało 4 zawodników. Oprócz munduru zawodnicy nieśli plecaki ważące co najmniej 5 kg. Jeden z biegaczy Mariusz Dąbkowski zinterpretował tej zapis regulaminu w bardzo osobliwy sposób. Co najmniej 5 kg – oznacza że trzeba wziąć więcej, zatem „na wszelki wypadek” zabrał 22 kilo i zapowiedział, że nie jest to jego ostatnie słowo. Pierwsze zawody wygrał dobrze nam już znany z poprzednich edycji Michał Makowski z Makowski z Ciechanowa reprezentujący AZS-AWF Warszawa (28:27). Michał zwyciężył w zeszłorocznej edycji ZiMNaRa i jest na dobrej drodze by powtórzyć ten sukces. Drugie i trzecie miejsce zajęli debiutujący w zawodach biegacze: Cezary Jaroszewski z Zakocia (29:42) i Piotr Wielechowski z KS MAKÓW BIEGA (31:23) Wśród pań najszybciej siedmiokilometrowy dystans pokonała Martyna Krupińska z KS MAKÓW BIEGA (35:55. Drugie miejsce zajęła koleżanka z klubu KS MAKÓW BIEGA Marta Ruszczyńska (36:08). Marta w poprzedniej edycji ZiMNaRa zwyciężyła w kategorii kobiet. Jako trzecia do mety dotarła Anna Urbaniak z Jednorożca tracąc do poprzedniczki zaledwie 1 sekundę (36:09). W kategorii mundurowej bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Kacner z Przasnysza. Tomek bez litości potraktował konkurentów zostawiając ich daleko z tyłu. Pokonanie trasy zajęło mu 38 minut i 54 sekundy. Z uwagi na brak poważnej konkurencji Tomek usilnie namawia zawodników z czołówki do zmiany kategorii na mundurową. Podobno udało mu się już kogoś przekonać więc jest szansa na ciekawą rywalizację. Kolejne zawody już w najbliższą sobotę 14.01.2017 r. o godz. 10.00. Lista startowa pozostaje otwarta dla wszystkich chętnych osób, którzy chcą dołączyć do grona uczestników ZiMNaRa. Zgodnie z nowym regulaminem nieobecność w 1 etapie nie wpływa na miejsce w kategorii generalnej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB