środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Szajka czy zdesperowany włamywacz?

2017-01-19 09:14:34 (ost. akt: 2017-01-19 09:17:01)

Podziel się:

Na terenie miasta doszło do kilku włamań. Nieznany sprawca lub sprawcy nie osiągnęli jednak zamierzonego rezultatu - nie znaleźli nic wartościowego. Tylko w jednym przypadku włamywaczowi udało się dostać do środka, w pozostałych sprawca został spłoszony.

Mieszkaniec Przasnysza zgłosił, że do mieszkania jego brata w Przasnyszu przy ul. Skłodowskiej wszedł nieznany mężczyzna. Śpiący w tym czasie brat obudził się, czym spłoszył intruza. Z mieszkania nic nie zginęło. Jak ustalono, sprawca dostał się do mieszkania po uprzednim wyłamaniu dwóch wkładek w zamkach drzwi wejściowych. Tego samego dnia w Przasnyszu w bloku przy ul. Osiedlowej została zgłoszona próba włamania do mieszkania. Nieznany sprawca działał podobnie jak w poprzednim przypadku: po wyłamaniu dwóch wkładek zamków zabezpieczających drzwi wejściowe, usiłował dostać się do wnętrza mieszkania. Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony przez sąsiadkę. Na tym nie koniec. Tego samego dnia doszło do jeszcze jednego zdarzenia.
- Mniej szczęścia miał inny mieszkaniec Przasnysza. Mieszkaniec Przasnysza zgłosił włamanie do swojego mieszkania przy ulicy Sosnowej. Ustalono, że nieznany sprawca po uprzednim wyłamaniu dwóch zamków w drzwiach wejściowych dostał się do wnętrza mieszkania skąd ukradł biżuterią, pieniądze i notebooka- informuje Ewa Nowak, rzecznik KPP w Przasnyszu.
Mieszkaniec Przasnysza powiadomił, że idąc klatką schodową do swojego mieszkania w bloku przy ul. Sportowej, zauważył uszkodzoną wkładkę w zamku drzwi wejściowych do mieszkania.
- Ustalono, że nieznany sprawca po uprzednim wyłamaniu dwóch zamków w drzwiach wejściowych dostał się do wnętrza mieszkania, jednak niczego nie zabrał z uwagi na brak wartościowych rzeczy – dodaje Nowak.
Policja nie ustaliła, kim był lub byli sprawcy. Niewiadomo, czy przyjechali z innego miasta, czy mieszkali w Przasnyszu. Policja uczula na tego typu zdarzenia. Lepiej podczas nieobecności dobrze zabezpieczyć mieszkanie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB