Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Most w Oględzie jak nowy

2017-01-24 15:05:57 (ost. akt: 2017-01-24 15:05:35)

Podziel się:

Oprócz spektakularnych inwestycji Gmina Przasnysz prowadzi także te nieco mniej medialne – co nie znaczy, że mnie potrzebne. Dowodem na to jest chociażby niedawny gruntowny remont mostu wykonany w Oględzie. Choć na co dzień nie będą widzieć tego wszyscy mieszkańcy gminy, społeczność sołecka wie, jak potrzebna była to inwestycja.

Prace przy remoncie mostu zostało zlecone jeszcze jesienią ubiegłego roku. Ostateczne wykonanie robót nastąpiło tuż przed Bożym Narodzeniem. Dzięki dobrej pogodzie w grudniu zlecone prace udało wykonać się bez problemu. Poprawę okoliczni rolnicy odczują jednak przede wszystkim na wiosnę, kiedy rozpoczną się pierwsze ważne prace polowe.

Do tej pory wąski most i jego starzejąca się konstrukcja znacznie utrudniały przejazd przez niewielki ciek wodny płynący w pobliżu Oględy. Zlecony remont pozwolił nie tylko na wymianę zużytych fragmentów nośnych, ale przede wszystkim – na poszerzenie mostu. To umożliwi przejazd rolnikom z dużymi maszynami doczepianymi do ciągników lub kombajnom zbożowym. I tym samym znacząco ułatwi prace w okresie wiosenno-letnim.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PEPE #2179132 | 95.49.*.* 10 lut 2017 19:44

    Most tak jak nowy ?Kur przeciez nowy wkoncu pol roku robiony

    ! - + odpowiedz na ten komentarz