Wtorek, 12 grudnia 2017. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Sukces chłopców z Zarąb

2017-02-04 14:53:37 (ost. akt: 2017-02-04 14:54:15)

W połowie stycznia w hali sportowej w Chorzelach rozegrano Mistrzostwa Powiatu Przasnyskiego w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie A znalazły się zespoły z Bogatego, Czernic Borowych i Zarąb. Grupę B tworzyły drużyny z Chorzel, Jednorożca i Przasnysza. W fazie eliminacyjnej zespoły grały systemem ,,każdy z każdym” 2x10 minut. Po rozegraniu spotkań grupowych do fazy półfinałowej awansowały ekipy z Czernic Borowych i Zarąb oraz Chorzel i Jednorożca. W pierwszym półfinale ekipa z Czernic Borowych pewnie pokonała kolegów z Jednorożca 12:5, natomiast w drugim półfinale dość niespodziewanie gospodarz turnieju musiał uznać wyższość koszykarzy z Zarąb (10:18). Mecz o trzecie miejsce nie przyniósł spodziewanych emocji. Drużyna z Chorzel powetowała sobie przegraną w półfinale i pewnie pokonała zespół z Jednorożca 22:4. Pojedynek finałowy dostarczył zawodnikom, trenerom i licznie zgromadzonym kibicom niesamowitych emocji.