Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Pobiegli, aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych

2017-02-27 15:14:00 (ost. akt: 2017-02-27 15:13:24)

Podziel się:

Amatorów biegania powitała w niedzielę rano nieciekawa aura, ale mimo to zgromadzili się licznie pod budynkiem Urzędu Miasta w Przasnyszu. Bieg stanowił element obchodów święta państwowego przypadającego na 1 marca - Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

To była już trzecia edycja biegu „Tropem Wilczym”. Przed startem mieszkańcy Przasnysza mieli okazję obejrzeć sprzęt wojskowy. Następnie spod budynku Urzędu Miasta w ponad 2-kilometrową trasę po mieście wyruszyło 95 zawodników. Nie liczyła się kolejność dotarcia do mety, a sam udział. Do biegu zachęcał dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dr Mariusz Gułaj oraz burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk.
- Cieszę się, że jest tyle dzieci i młodzieży. Szczególnie, bardzo serdecznie witam tych dwóch chłopców, którzy od godziny już stoją w krótkich spodenkach. – żartował burmistrz, zwracając uwagę na nieprzyjemną pogodę i czas zachorowań.

Mundurowi i cywile wspólnie

W biegu brali udział mieszkańcy Przasnysza w tym także przedstawiciele służb mundurowych: policjanci, strażacy, żołnierze, leśnicy i harcerze. Każdy uczestnik biegu otrzymywał specjalny pakiet startowy. Zostali również ubezpieczeni przez wojsko i Urząd Miasta.
- Zdobyliśmy dodatkowe medale, aby osoby, dla których zabrakło pakietów mogły biec z numerem i medalem. – mówił kapitan Arkadiusz Narojczyk.
Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal. Po biegu przyszedł czas na posiłek regeneracyjny w postaci gorącej wojskowej grochówki i wspólne zdjęcie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB