Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

2017-03-02 20:33:13 (ost. akt: 2017-03-02 20:38:27)

Podziel się:

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Przasnysz włączył się w projekt ogólnopolski „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Impreza zorganizowana została wspólnie przez Jednostkę Wojskową 5599 i Miasto Przasnysz. Bieg na dystansie 1963m, symbolizującym datę śmierci ostatniego z walczących Józefa Fronczaka ps. Lalek, objęty został Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Przasnysza.

Na starcie biegu pojawili się mieszkańcy jego uczestnicy i duża grupa kibiców. Na zaproszenie do udziału w biegu, skierowane przez Burmistrza i Dowódcę Jednostki, odpowiedziało łącznie 95 osób. W biegu uczestniczyli między innymi: strażacy, policjanci, wojskowi, mieszkańcy miasta i powiatu a wśród nich dzieci i młodzież. Wszyscy uczestnicy otrzymali nieodpłatnie pakiety startowe i materiały promocyjno-informacyjne.

Pamiątkowe medale wręczyli uroczyście zawodnikom Organizatorzy tegorocznej imprezy – Burmistrz Waldemar Trochimiuk i Dowódca Jednostki płk Mariusz Gułaj. Dodatkową atrakcją tego dnia była możliwość obejrzenia zaprezentowanego na miejskim Rynku sprzętu wojskowego oraz stanowiska przygotowanego przez Grupę Rekonstrukcyjną „14 Pułk Strzelców Syberyjskich”. Na trochę zmarzniętych uczestników czekała po biegu żołnierska grochówka oraz ciepłe napoje.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB