Wtorek, 21 listopada 2017. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Siedem sparingów MKS-u i siedem wygranych

2017-03-06 12:17:06 (ost. akt: 2017-03-06 12:18:43)

MKS Przasnysz pokonał 3-0 Błękitnych Raciąż w siódmym, ostatnim przed rozpoczęciem rundy rewanżowej w IV lidze meczem sparingowym. Przasnyszanie pewnie i po dobrej grze pokonali aktualnego wicelidera IV ligi, a gole zdobyli: Michał Pragacz, Krzysztof Butryn i Maciej Smoliński. Już w tę sobotę o godzinie 11.00 na stadionie miejskim w Przasnyszu biało – niebiescy podejmą w pierwszym meczu rundy wiosennej Tęczę Łyse.

Mecz z Błękitnymi od początku do końca toczył się pod wyraźne dyktando przasnyszan. Trzeba jednak powiedzieć, ze z Błękitnych odeszło po rundzie jesiennej kilku kluczowych graczy, a klub zastanawiał się nawet nad wycofaniem zespołu z ligi. Ostatecznie raciążanie skompletowali zespół, uzupełnili go młodzieżą i przystąpią do rywalizacji.

MKS grał piłką, spokojnie i cierpliwie budował każdą akcję, prowadził grę, a po stracie szybko odzyskiwał kontrolę. Już w 12 minucie z wolnego w pole karne dośrodkował Sebastian Zakrzewski, Michał Pragacz zgubił krycie i technicznym strzałem z 8 metrów kierował piłkę do bramki gości. Pięć minut później boiskowe cwaniactwo po raz kolejny pokazał Krzysztof Butryn. Faulowany w środku pola był zawodnik biało – niebieskich, Butryn dostrzegł, ze bramkarz wyszedł na przedpole i nie czekając na rozegranie bezpośrednim strzałem z połowy boiska przelobował golkipera Błękitnych. W drugiej połowie obaj trenerzy dokonywali zmian, ale gra nie uległa zmianie. Nadal MKS grał, a Błękitni biegali za piłką. W 48 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Artur gawęda, ale trafił wprost w bramkarza. Siedem minut później oko w oko z Błażejem Kokosińskim stanął Maciej Smoliński, ale także jego strzał obronił były bramkarz MKS-u. Jednak kilka minut później Smoliński przypieczętował wynik i po indywidualnej akcji i strzale z 14 metrów zdobył gola na 3-0.
MKS: Rafał Szymański - Robert Wróblewski, Jarosław Chełchowski, Damian Grędziński, Sebastian Zakrzewski, - Michał Pragacz, Krzysztof Butryn, Kamil Rutkowski, Sebastian Lubiński, Maciej Smoliński - Damian Matusiak
Grali również: Dariusz Przebierała, Marcin Bartosiewicz, Mateusz Szypulski, Jarosław Pełkowski, Tomasz Pragacz, Łukasz Kosiorek, Artur Gawęda, Amadeusz Kolendo, Kacper Sawczenko
Bramki: 12' Michał Pragacz, 17' Krzysztof Butryn, 60' Maciej Smoliński