Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Zwycięstwo Woltersów i Ankromu

2017-03-13 15:40:44 (ost. akt: 2017-03-13 15:44:48)

Podziel się:

W drugim tygodniu ferii zimowych przasnyska drużyna siatkarska Wolters Przasnysz udała się do Baranowa by rozegrać kolejny mecz XI rundy Zarębskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Zespołem, z którym zmierzyli się nasi zawodnicy była ekipa Voje Baranowo. Mimo, że mecz był w miarę wyrównany i stał na przyzwoitym poziomie, to szala zwycięstwa w każdej partii kończyła się zwycięstwem przyjezdnych. W pierwszej, drugiej i trzeciej partii to zawodnicy Wolters Przasnysz w końcówkach setów dominowali nad swoimi przeciwnikami, raz za razem kończąc akcje efektownymi atakami albo blokiem. Mimo determinacji, gospodarze nie byli w stanie przeciwstawić się dobrej grze przasnyszan i przegrali spotkanie 0:3 w setach do -22,-22,-23. Najlepszym zawodnikiem Baranowa został Grzegorz Grad, natomiast wśród przasnyszan wyróżnił się Grzegorz Jackowski.

Bardzo emocjonujące spotkanie XI rundy rozgrały w Zarębach dwie kolejne drużyny z powiatu przasnyskiego. Pierwsze set derbowego spotkania układał się po myśli przasnyskiego Zrywu. Dobra gra w obronie i w ataku umożliwiała kombinacyjną grę, co pozwoliło na odskoczenie od przeciwnika na kilka punktów i spokojną grę do końca seta (25:17).

Drugi set to popis gospodarzy, którzy pokazali, że również potrafią grać w siatkówkę. Wygrywając drugą partię 25:22 zespół Ankromu uwierzył we własne umiejętności i po wyrównanej walce, wygrał także trzeciego seta 25:22. Czwarta odsłona meczu była jeszcze bardziej nerwowa niż trzecia. Przasnyszanie chcąc zostać w grze musieli tę partię wygrać. Zmobilizowana drużyna Zrywu udowodniła, że potrafi walczyć do końca. W tym secie żadna drużyna nie potrafiła odskoczyć na kilkupunktowe prowadzenie. Jednak końcówka tej partii należała do przasnyszan. Wygrywając czwartą odsłonę 25:22 Zryw doprowadził do tie – breaka. W decydującym secie od samego początku gospodarze narzucili swój styl gry, z którym przasnyszanie nie mogli sobie poradzić. Ankrom Zaręby wykorzystał błędy przasnyskiej młodzieży i pewnie wygrał tie-breaka 15:10 i całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem Zrywu Przasnysz został Sebastian Borowik, natomiast wśród gospodarzy doceniono grę Tomasza Kostrzewy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB