Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Rusza głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca 2016 w Powiecie Przasnyskim

2017-03-14 11:47:03 (ost. akt: 2017-03-15 15:01:29)

Podziel się:

Uwaga wszyscy fani sportu! Startuje głosowanie w plebiscycie ,,Najpopularniejszy Sportowiec Powiatu Mławskiego 2016”. Do naszego plebiscytu zgłoszono do tej pory 8 kandydatur sportowców związanych z naszym regionem. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Przasnyskiego Zenon Szczepankowski. Kandydaci do tytułu reprezentują różne sportowe dyscypliny od karate, przez piłkę, lekkoatletykę czy podnoszenie ciężarów. Każdy z nich ma szansę otrzymać tytuł ,,Najpopularniejszego Sportowca”. Na naszej liście są zarówno doświadczeni, uhonorowani zawodnicy jak i ich młodzi następcy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na drodze sportowej kariery.

Jak oddać
ważny głos?

Najpopularniejszego sportowca wyłonią nasi czytelnicy. Głosowanie w plebiscycie przebiegać będzie za pomocą smsów. Ostatecznie zwycięży osoba, która otrzyma największą łączną ilość państwa głosów. Głosowanie sms'owe zakończymy 12 marca 2017 r. o godz 23.55. Ostateczny wynik głosowania zostanie podany podczas uroczystej Gali Sportu podsumowującej plebiscyt. Zgłoszony sportowiec ma prawo odmówić uczestnictwa w plebiscycie na każdym jego etapie - informując redakcję.

Aby zagłosować za pomocą wiadomości sms w treści KP.NS.X należy wpisać kod przypisany danemu kandydatowi, a następnie wysłać go pod numer 71051. Koszt 1 sms'a to 1,23 z Vat.


1. Julia Ślubowska – zawodniczka taekwon-do "Cobra" Team Przasnysz, od 6 lat trenuje taekwon-do w Przasnyszu w SP2 i posiada stopień 1 cup (najwyższy stopień uczniowski). Ubiegły rok rozpoczęła od startu na Mistrzostwach Warmii i Mazur, zajmując tam II miejsce w walkach kadetów w swojej kategorii. Następny start był już na Mistrzostwach Polski, skąd Julia przywiozła dwa złote i jeden srebrny medal. Pierwsze miejsce w Układach Formalnych oraz złoto w Technikach Specjalnych pokazały wysoki stopień wyszkolenia technicznego Julii. W walkach Kadetów na MP Julia Ślubowska zajęła drugą lokatę.

2. Szymon Morawski - zawodnik MKS Przasnysz, rocznik 2005. Zdecydowanie najlepszy zawodnik w swoim roczniku, kapitan zespołu. Od 4 lat reprezentuje kadrę COOZPN. Występuje w rozgrywkach drużyn z rocznika 2003. Laureat wielu medali w szkolnych zawodach lekkoatletycznych i gier zespołowych. W ostatnim czasie w rozgrywkach o puchar prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wraz z drużyną zdobył srebrny medal.

3. Michał Pragacz - zawodnik MKS Przasnysz, który od 16 lat gra w wyższych klasach rozgrywkowych, takich jak Narew Ostrołęka, Hutnik Warszawa. Obecnie od 3 lat gra w barwach MKS Przasnysz. Nauczyciel wychowania fizycznego w przasnyskim gimnazjum. Czołowy zawodnik, który wyróżnia się w każdym meczu.

4. Jakub Kraśniak - zawodnik UKS Krasne Karate Kyokyushin, należącej do sekcji ciechanowskiego klubu. Dwukrotny medalista Pucharu Europy (srebrny medal - 2015 rok, brązowy - 2016). Aktualnie wielokrotny mistrz Mazowsza. Aktualny Wicemistrz Europy z Bułgarii (Warna 2016). Srebrny medalista Pucharu Polski z 10 grudnia 2016 roku w Ciechanowie. Tegoroczny laureat stypendium Prezydenta Miasta Ciechanów.

5. Daniel Malinowski - Iskra Krasne - 29 - letni zawodnik Iskry Krasne pochodzący z małej wioski Kozin, wracający do gry po trzeciej operacji na kolano. Kapitan drużyny Iskra Krasne i najbardziej bramkostrzelny zawodnik tej drużyny, od niedawna nowy prezes Iskry.

6. Jakub Osiecki - Iskra Krasne - bardzo młody 16 - letni zawodnik grający w pierwszym składzie drużyny. Bardzo duży talent pochodzący z miejscowości Kobilinek ,bardzo silny punkt drużyny ,w wieku 12 lat uczestniczący w turnieju Tymbark

7. Bartłomiej Kiersikowski - trójbój siłowy - LKS Grom Przasnysz. Wicemistrz Europy w Estonii w trójboju siłowym w 2016 roku i Brązowy Medalista Mistrzostw Świata w trójboju siłowym do lat 18 w USA. Tegoroczny zdobywca Pucharu Polski w trójboju siłowym w Dąbrowie Górniczej oraz tytułu Mistrza Polski. Bartek to najbardziej utytułowany zawodnik LKS GROM. W tym roku niezwyciężony w trójboju siłowym jak i w wyciskaniu sztangi leżąc w Polsce. Wielki talent.

8. Artur Sławski - uczeń gimnazjum w Krzynowłodze Małej. Urodzony w 2001 roku. Od trzech lat jest filarem reprezentacji szkoły w grach drużynowych, z którą osiągnął w roku szkolnym 2015/2016 wysokie wyniki, m.in I miejsce w mistrzostwach powiatu w piłce halowej, I miejsce w mistrzostwach powiatu w piłce nożnej. Artur osiąga również bardzo wysokie wyniki w sportach indywidualnych takich jak: biegi przełajowe (I m. w powiecie w roku szkolnym 14/15, III m. w roku 15/16) oraz skoku w dal. W tej drugiej konkurencji jest obecnym mistrzem powiatu i międzypowiatu. Reprezentował powiat przasnyski w zawodach wojewódzkich. Artur jest wychowankiem Gminnego Klubu Sportowego Krzyniak, obecnie z wielkim powodzeniem reprezentuje barwy MKS Przasnysz.

9. Kuba Chrzanowski - LKS GROM - zdobywca tytułu Mistrza Polski seniorów w kategorii do 66 kg. i Mistrza Polski juniorów do lat 20, bijąc przy tym rekord Polski juniorów do lat 20 z wynikiem 148 kg. Bardzo wartościowy, zdyscyplinowany, ambitny i ciężko pracujący zawodnik. Rok 2017 dopiero pokaże jego klasę. Przed zawodnikiem Mistrzostwa Europy w Finlandii oraz Mistrzostwa Świata w USA w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznie. Zawodnik po dobrym przygotowaniu do zawodów powinien powalczyć o złoty medal w w/w mistrzostwach.

10. Jakub Ciuchta - pochodzący z Jednorożca zawodnik LKS GROM Przasnysz. Ubiegłoroczny Mistrz Polski juniorów do lat 20. Kuna na tych misrtrziostwach zdeklasował swych rywali zwycieżacając tę kategorię Zawodnik również wystartuje w Przyszłorocznych Mistrzostwach Europy jak i Świata. Czarny koń kategorii juniorów do lat 23. Ma szansę na medal.

11. Maciej Smoliński, piłka nożna, Przasnysz

Aktualny Ranking

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB