środa, 26 kwietnia 2017. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Szukamy Super Sołtysa 2016 roku!

2017-03-14 11:55:15 (ost. akt: 2017-03-14 11:55:44)

Podziel się:

Co było pierwsze, jajko czy kura? Nie wiadomo. Tak samo, jak nie wiemy czy pierwsze było sołectwo czy sołtys. Ale o tym, jak są ważni, nie trzeba nikomu przypominać. Dlatego szukamy Super Sołtysa! Znasz takiego? Zgłoś go!

Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi. Dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom. Sołtysi w historii Polski pojawili się w XII wieku. W tamtych czasach sołtys miał we wsi bardzo dużą władzę. Był na przykład sędzią. Dziś sołtys jest reprezentantem społeczności wiejskiej i działa na podstawie uprawnień nadanych mu przez radę gminy. Rola sołtysa w życiu naszych wsi jest trudna do przecenienia. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu na "Najpopularniejszego Sołtysa" z terenu powiatu mławskiego. Tytuł "Super Sołtysa 2017" otrzyma osoba, która uzyska największą liczbę głosów naszych czytelników. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Zgłoś kandydata

Aby zgłosić kandydaturę należy wysłać maila z imieniem nazwiskiem sołtysa oraz nazwą sołectwa, które reprezentuje na adres plebiscyt@kuriermlawski.pl w temacie wpisując Sołtys 2017.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB