Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Policjanci i strażacy wspólnie oddawali krew

2017-03-15 11:48:53 (ost. akt: 2017-03-15 11:59:09)

Podziel się:

Przed Komendą Powiatową Policji w Przasnyszu odbyła się ogólnopolska akcja „SpoKREWnieni służbą”. Policjanci, strażacy oraz  mieszkańcy powiatu przasnyskiego uczestniczyli w akcji honorowego oddawania krwi potrzebującym. W zbiórce uczestniczyło 20 osób, łącznie zebrano 9 litrów krwi.

Akcja związana jest z Narodowym  Dniem  Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".
- Nie oddaję regularnie krwi, ale gdy mogę, zawsze to robię. Już w szkole średniej zacząłem oddawać krew – mówi Jacek Denkiewicz, policjant.

Poprzez oddanie krwi mundurowi pomagają ofiarom wypadków drogowych czy chorym, jednocześnie oddając hołd pamięci Żołnierzy Wyklętych. 
- Pamiętajmy o tym, że nasza krew jest bezcennym, często jedynym ratującym zdrowie i życie darem – mówi Ewa Śniadowska, rzecznik KPP w Przasnyszu.
Do działań włączyli się strażacy z PSP w Przasnyszu.
- Mamy w swoim gronie trzech honorowych dawców. Razem z innymi mundurowymi oddajemy krew. W naszym gronie jeden ze strażaków oddał już 22 litry, drugi 10 litrów – mówi Piotr Kuligowski z PSP w Przasnyszu.
Akcję podsumował Tomasz Łysiak, komendant KPP w Przasnyszu.

- "Spokrewnieni służbą" to hołd oddany Żołnierzom Wyklętym. Żołnierze oddali krew za wolny kraj, my oddajemy krew dla ludzi chorych. Akcja dzieje się na zasadach dobrowolności, jej cel jest szczytny. Cieszymy, się że udało nam się ją przeprowadzić – podsumował Tomasz Łysiak.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB