Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” z nowym zarządem

2017-03-20 08:59:48 (ost. akt: 2017-03-20 09:09:58)

Podziel się:

Na piątkowej sesji Rady Gminy Jednorożec gościli członkowie jednorożeckiego stowarzyszenia wraz z byłą już prezes Teresą Wojciechowską. Radni i wójt podziękowali pani prezes za dotychczasową pracę i osiągnięcia stowarzyszenia.

Stowarzyszenie zostało założone 18 kwietnia 2007 roku. Od początku przez dwie 5-letnie kadencje funkcję prezesa pełniła Teresa Wojciechowska. Przez ten czas „Przyjaciołom Ziemi Jednorożeckiej” przybywało członków, w sumie w organizacji było ponad sto osób. W chwili 10 walnego zebrania, które odbyło się 10 lutego, w stowarzyszeniu działało czynnie 47 osób. Na zebraniu tym wybrano nowy zarząd w składzie: Krzysztof Iwulski – prezes, Małgorzata Kardaś – wiceprezes, Renata Karbowska – sekretarz, Monika Opalach – skarbnik oraz Mariusz Kaczyński – członek.

Podziękowania za wkład w szerzeniu lokalnej kultury

Była pani prezes podziękowała wszystkim za owocną współpracę i podsumowała osiągniecia stowarzyszenia z ostatnich 10 lat.
- Pani Teresa i pan Lorenc wydają książki, które czytają mieszkańcy ziemi jednorożeckiej i nie tylko. Publikacje przybliżają historię naszego regionu. To wspaniałe stowarzyszenie. Członkowie poświęcają swój prywatny czas, są zaangażowani w nasze życie społeczne. - mówił podczas sesji przewodniczący Rady Gminy Janusz Mizerek. W ciepłych słowach na temat osiągnieć stowarzyszenia podczas prezesury Teresy Wojciechowskiej wypowiedział się także wójt gminy Krzysztof Stancel – W imieniu swoim i radnych gminy chciałbym serdecznie podziękować odchodzącemu zarządowi stowarzyszenia „Przyjaciół Ziemi Jednorożeckiej” za bezcenny wkład pracy, działania organizacyjne, udział w licznych wydarzeniach kulturalnych w gminie Jednorożec, innowacyjność podejmowanych działań oraz promowanie ziemi jednorożeckiej. Serdecznie dziękuję – mówił wójt. Teresa Wojciechowska ustępuje z funkcji prezesa, ale dalej będzie aktywnie działać w stowarzyszeniu. Zebrani podziękowali jej oklaskami i pięknym bukietem kwiatów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB