Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Priorytet: stabilność zatrudnienia dla nauczycieli

2017-03-24 08:42:34 (ost. akt: 2017-03-24 08:45:15)

Podziel się:

Radni gminy Czernice Borowe podjęli uchwałę o włączeniu czernickiego gimnazjum w struktury Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych. Takie rozwiązanie dałoby stabilność pracy nauczycielom pracującym w wygaszanym gimnazjum.

Plan sieci szkół prowadzonych przez Gminę Czernice Borowe został przyjęty na okres od 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.,
- W przypadku naszej gminy optymalnym rozwiązaniem wydaje się włączenie klas Gimnazjum im. 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Czernicach Borowych do ośmioletniej Szkoły Podstawowej im. Janiny Sielickiej w Czernicach Borowych z dniem 1 września 2017r. Naukę w Gimnazjum będzie pobierało 74 uczniów w 4 oddziałach – poinformował Wojciech Brzeziński, wójt gminy Czernice Borowe.
Obwody szkół pozostaną niezmienione. W sieci szkolnej  znajduje się również Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie oraz szkoła prowadzona przez Stowarzyszenie Edukator - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrze. Szkoły te staną się również szkołami ośmioletnimi.
- Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Czernicach Borowych mieszczą się w jednym budynku. Nauczyciele  posiadający kwalifikacje będą mogli uzupełniać w miarę możliwości  brakujące do pełnego wymiaru godziny w szkole podstawowej. Łatwiej będzie  można uzyskać średnie wynagrodzenia nauczycieli, o których mowa w karcie Nauczyciela. Włączenie szkół i podporządkowanie jednemu dyrektorowi usprawni zarządzanie obiektem i terenem szkolnym – dodaje Wojciech Brzeziński, wójt gminy Czernice Borowe.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB